Otwarcie lacrossowego sezonu w wielkim stylu!

Informacja prasowa tekst Anna Walas , zdjęcia Marek Stor, shutterlax.com

Ruszyła Polska Liga Lacrosse Kobiet, tym razem w wersji olimpijskiej, czyli tzw.szóstek (sixes). Poznań Hussars Ladies zgłosiły do rozgrywek 2 składy: seniorek i juniorek. W pierwszym ligowym turnieju zdobyły one odpowiednio 1. i 2. miejsce.

Turniej odbywał się w słonecznych Katowicach. Oprócz poznanianek i gospodyń z AZS Walkirie Katowice , w stolicy województwa śląskiego stawiły się zawodniczki z Lax-Warriors Września. Ku zadowoleniu poznańskiego klubu oba ich teamy odniosły zwycięstwa w swoich pierwszych spotkaniach. Seniorki pokonały zawodniczki z Wrześni 11:5, a juniorki zwyciężyły nad gospodyniami turnieju 3:2.

Dzięki temu Ladies rywalizowały między sobą w ostatnim meczu przyjaźni, pierwszej kolejki rozgrywek. Wynik spotkania na korzyść seniorek 14:5. Tym samym Poznań Hussars Ladies ulokowały się na szczycie tabeli.

Punkty w spotkaniach zdobyły:

PHL seniorki

Ania Walas 8G, 4A

Klaudia Majorczyk 6G 3A

Magda Pietrzak 3G 3A

Aleksandra Cioch-Biniaś 4G

Patrycja Staniszewska 3G

Klaudia Świtała 1G

Maria Grala 1A

PHL juniorki

Zuzanna Stasiak 4G 1A

Maja Cegłowska 2G

Amelia Cupa 2G

Marianna Panek 1A

Urszula Zawieja 1A

Kolejny sezon Ladies i czas na kolejne debiuty. Tym razem pierwsze udane spotkania w poznańskich barwach rozegrali Maja Andrzejewska i Finn Urbańczyk. Wielkie brawa!

Teraz czas na analizę i kontynuowanie pracy na treningach na boisku, a także w Studio Move Better pod czujnym okiem trenera przygotowania motorycznego Mariusza Bocheńskiego, który świetnie przygotował poznańskie zawodniczki do występów w lidze.

Wszystkich, którzy nie mogli być wtedy w Katowicach zapraszamy do obejrzenia zapisanej transmisji: https://youtu.be/uwd_URPRiJo

Kolejny turniej już 3 kwietnia we Wrześni!

Lacrosse Sixes

Lacrosse w sierpniu ubiegłego roku zdobył uznanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a organizacja World Lacrosse wprowadziła nowy format gry, który będzie formalnie nazywać się Lacrosse Sixes i jest proponowanym formatem gry na Igrzyska Olimpijskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*