Zuzanna Sawicka z profesjonalnym kontraktem

Biuro Prasowe KKS Lech Poznań tekst , zdjęcia Przemysław Szyszka /lechpoznan.pl

Zawodniczka Lecha Poznań UAM, Zuzanna Sawicka podpisała profesjonalny kontrakt z klubem. Obrończyni niebiesko-białych w czwartek podpisała dwuletnią umowę, która będzie obowiązywać od 1 lipca bieżącego roku do czerwca 2024.

To drugi profesjonalny kontrakt w żeńskim zespole Kolejorza. Wcześniej swoją pierwszą umowę podpisała 17-letnia Maja Kuleczka, a teraz przyszedł czas na drugą z obrończyń Lecha, Zuzannę Sawicką, która wcześniej występowała w Polonii Poznań, a także w Polonii Środa Wielkopolska.

Warto podkreślić, że chociaż 21-latka jest obrończynią, to dobrze radzi sobie również w ofensywie, bo może pochwalić się czterema zdobytymi bramkami. – Cieszymy się, że cały czas stawiamy kolejne kroki w żeńskim futbolu. Najpierw pierwszy kontrakt Mai Kuleczki, następnie pierwsza umowa sponsorska z Blochem Optyk, a teraz kolejna zawodniczka wiąże się z nami profesjonalnie – mówi Maja Rutkowska, współwłaścicielka Lecha Poznań. – Bardzo cieszymy się z podpisania tego kontraktu. Liczymy, że wspólnie będziemy cały czas się rozwijać, Zuzanna jako zawodniczka, a my jako sekcja, która chce iść dalej w określonym przez siebie kierunku – dodaje.

Zuzanna Sawicka pochodzi z Wielkopolski i z futbolem związana jest od najmłodszych lat. 21-latka poza reprezentowaniem niebiesko-białych barw, gra również w dwie inne odmiany piłki nożnej – beach soccer oraz futsal, gdzie dwa lata z rzędu jako studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza świętowała zdobycie mistrzostwo Polski.

Teraz przed Sawicką ważna runda w zespole Lecha Poznań UAM. Lechitki są liderkami w grupie drugiej trzeciej ligi i jak podkreślają, będą chciały powalczyć o awans na szczebel centralny. – Dzisiaj przez cały dzień będę chodziła uśmiechnięta. Bardzo się cieszę z tego podpisu. Może wiele się nie zmienia, bo zawodniczką Kolejorza jestem już od pewnego czasu, ale teraz jeszcze bardziej będę się czuła większą częścią całości drużyny Lecha – podkreśla zawodniczka Kolejorza. – Ten kontrakt to duży krok w kierunku mojego dalszego rozwoju. Chcę być ważną postacią tego zespołu. Naszym celem jest awans, trenujemy ciężko i stać nas na grę w wyższej lidze – kończy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*