Rozpoczęła się sprzedaż biletów na Zooleszcz MPPK w Poznaniu

Informacja prasowa PSŻ tekst Michał Urbaniak

W niedzielę, 3 kwietnia 2022 r. o godzinie 14.00, rozpoczną się Zooleszcz Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Po raz pierwszy w historii tej imprezy do walki o medale dojdzie na stadionie Golęcin przy ul. Warmińskiej 2 w Poznaniu. Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki można kupować online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

O medale Zooleszcz MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Zooleszcz GKM Grudziądz. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – Wuprinż PSŻ Poznań.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym. W tym roku regulamin nakazuje uczestnikom wystawienie żużlowców (uwzględniając rezerwowego) z najwyższą średnią biegową, uzyskaną w rozgrywkach ligowych w poprzednim sezonie. W składzie może znaleźć się jeden zawodnik zagraniczny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*