LOTTO 3×3 Team wygrywa turniej w Zurychu!

Biuro Prasowe PZKosz tekst i zdjęcie

Czy mogliśmy wymarzyć sobie lepszy debiut LOTTO 3×3 Team? W swoim pierwszym turnieju podopieczni Piotra Renkiela okazali się najlepsi spośród wszystkich zespołów biorących udział w Firstcaution 3×3 Trophy. W finale po emocjonującej końcówce Polacy pokonali Belgów 20:18, biorąc tym samym rewanż za porażkę w grupie.

Polacy w finale pokonali zespół z Antwerpii. Był to rewanż za poranny pojedynek, kiedy to Belgowie okazali się lepsi o jeden punkt. Losy turniejowe zaprowadziły obydwie drużyny do wielkiego finału, gdzie walka była do samego końca. Ostatnie punkty zdobył kapitan LOTTO 3×3 Team Przemysław Zamojski, a po kilku sekundach wybrzmiała syrena końcowa.

Ręce w górze, szeroki uśmiech, a w ręku bilet na Challengera! LOTTO 3×3 Team wygrywa swój debiutancki turniej, a kolejne już niebawem.

– Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego debiutu LOTTO 3×3 Team! Gratuluję chłopakom z całego serca. Pokazali dziś ogromny charakter i zaangażowanie. Widać, że to co trenowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy poskutkowało. Jest chemia w zespole, tworzą kolektyw, a to będzie największą siłą LOTTO 3×3 Team w tym sezonie – mówi rozradowany trener zespołu, Piotr Renkiel.

– W finale pokonaliśmy Belgów z Antwerpii, którzy na Igrzyskach Olimpijskich zajęli 4 miejsce, a w światowym rankingu drużyn FIBA 3×3 również są na czwartym, wysokim miejscu. Jest to początek, mam nadzieję, bardzo dobrego sezonu. Wywalczyliśmy bilet na Challengera. Chwila odpoczynku i lecimy na turniej do Dubaju – dodaje.

Wyniki LOTTO 3×3 Team podczas Firstcaution 3×3 Trophy

Mecze grupowe:

LOTTO 3×3 Team vs. Team Montreux (Szwajcaria) 22:6
LOTTO 3×3 Team vs. Team Antwerp (Belgia) 14:15
LOTTO 3×3 Team vs Team Zurich-Wiedikon (Szwajcaria) 19:12

Półfinał:

LOTTO 3×3 Team vs. Team Dusseldorf (Niemcy) 22:19

Finał:

LOTTO 3×3 Team vs. Team Antwerp (Belgia) 20:18

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, ma w swoim portfolio m.in. gry liczbowe i loterie pieniężne. Produkty te są dostępne są w ponad 18,5 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, a także online.

Spółka jest jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury narodowej. Dzięki swoim klientom od 1994 roku przekazała na te dwie ważne dziedziny życia społecznego ponad 17,7 miliardów zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*