Lista startowa niedzielnych Zooleszcz MPPK w Poznaniu

Informacja prasowa WUPRINŻ PSŻ Poznań tekst Michał Urbaniak

W niedzielę, 3 kwietnia 2022 r. o godzinie 14.00, rozpoczną się Zooleszcz Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Ta impreza po raz pierwszy w swojej historii zawita na stadion Golęcin przy ul. Warmińskiej w Poznaniu. Poznaliśmy właśnie nazwiska uczestników wydarzenia, na które trwa sprzedaż biletów online. Wejściówki można kupować na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

O medale Zooleszcz MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Zooleszcz GKM Grudziądz. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – Wuprinż PSŻ Poznań.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym. W tym roku regulamin nakazuje uczestnikom wystawienie żużlowców (uwzględniając rezerwowego) z najwyższą średnią biegową, uzyskaną w rozgrywkach ligowych w poprzednim sezonie. W składzie może znaleźć się jeden zawodnik zagraniczny.

Lista startowa

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

1. Tomasz Gapiński

2. Chris Holder

Fogo Unia Leszno

3. Jason Doyle

4. Janusz Kołodziej

Betard Sparta Wrocław

5. Maciej Janowski

6. Tai Woffinden

Zooleszcz GKM Grudziądz

7. Nicki Pedersen

8. Przemysław Pawlicki

Motor Lublin

9. Mikkel Michelsen

10. Wiktor Lampart

Wuprinż PSŻ Poznań

11. Rune Holta

12. Kacper Gomólski

Moje Bermudy Stal Gorzów

13. Bartosz Zmarzlik

14. Martin Vaculik

Trwa sprzedaż biletów na Zooleszcz MPPK. Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

VIP:

Normalny – 300 zł (w cenie: wstęp do strefy cateringu, miejsce siedzące na trybunie VIP, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów)

Ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści) – 200 zł

 

Trybuna Główna:

Normalny – 50 zł

Ulgowy – 40 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści)

 

Pozostałe sektory:

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści)

Bilet Rodzinny – 80 zł (2 osoby dorosłe + 1 lub więcej osób do 18 roku życia)

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny 

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich listę znajdą Państwo TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 30 marca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości “Bilet MPPK”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych odbędą się już po raz 49. W klasyfikacji

medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych – 8 srebrnych – 2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych). Honorowy patronat nad Zooleszcz MPPK objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*