Trefl wygrał w Dąbrowie Górniczej, świetny mecz Sharmy

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcie archiwalne

Trefl Sopot w jedynym sobotnim meczu Energa Basket Ligi pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 79:71.

Obie drużyny na początku spotkania grały bardzo nerwowo. Trefl potrafił zdobywać małą przewagę dzięki trafieniom Michała Kolendy i Pawła Leończyka. Również wejście na parkiet Josha Sharmy dawało gościom sporo możliwości ofensywnych. Sytuację starali się zmieniać Mike Lewis i Filip Małgorzaciak, ale po 10 minutach było 14:20. W drugiej kwarcie MKS szybko zbliżał się na punkt po zagraniach Jakuba Motylewskiego i Lewisa. Po chwili prowadzenie tej ekipie dawał Alan Czujkowski! Sopocianie mieli spore problemy z konstruowaniem swoich akcji ofensywnych, a drużyna trenera Jacka Winnickiego potrafiła to wykorzystać. Dopiero później trójki Karola Gruszeckiego i Michała Kolendy sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się remisem – po 40.

Kolenda na początku trzeciej kwarty dawał przewagę ekipie trenera Krzysztofa Roszyka, ale tylko na chwilę. MKS zareagował na to rewelacyjną serią 9:0! Sopocianie krok po kroku na to odpowiadali, a ważnym graczem był Karol Gruszecki. Po chwili i akcji Darrina Dorseya to Trefl ponownie był lepszy! Ten sam zawodnik ustalił wynik po 30 minutach na 56:60. Josh Sharma był bardzo aktywny w kolejnej części meczu, a dzięki jego dobitce goście byli lepsi o sześć punktów. Straty zmniejszali po chwili Fenner oraz Małgorzaciak. Ciągle jednak świetny był Sharma, a sopocianie utrzymywali przewagę. W końcówce zespół z Dąbrowy Górniczej był blisko, ale nie zdołał już zagrozić przeciwnikom. Trefl zwyciężył ostatecznie 79:71.

Najlepszym zawodnikiem gości był Josh Sharma, który zdobył 23 punkty, 9 zbiórek i 2 bloki. Filip Małgorzaciak rzucił dla gospodarzy 14 punktów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*