Anwil już o krok od półfinału!

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia Andrzej Romański /EBL

Kolejne derby w play-off Energa Basket Ligi dla Anwilu! Zespół z Włocławka tym razem pokonał Twarde Pierniki Toruń 87:71 i prowadzi już 2-0 w ćwierćfinale. Mecz nr 3 w niedzielę o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport News.

 

Kamil Łączyński na początku spotkania był bardzo aktywny i dzięki niemu to Anwil od razu przejmował inicjatywę. Po późniejszym rzucie Luke’a Petraska uciekali na sześć punktów. Trener Przemysław Frasunkiewicz odważnie rotował składem, a Twarde Pierniki nie do końca potrafiły odpowiedzieć. Ostatecznie po 10 minutach było 19:14. W drugiej kwarcie ponownie obie ekipy nie grały rewelacyjnie w ataku. Dopiero po późniejszych trójkach Kamila Łączyńskiego oraz Jamesa Bella gospodarze mieli dziewięć punktów przewagi. Starał się na to reagować Roko Rogić, ale brakowało pomocy od innych graczy. Kolejne zagrania Chorwata sprawiły jednak, że… to torunianie wychodzili na prowadzenie! Ostatecznie po rzutach wolnych Aarona Cela pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:38!

W trzeciej kwarcie Kamil Łączyński wraz z Jamesem Bellem doprowadzali do remisu. Ten drugi po chwili trafił też trójkę, a to oznaczało przewagę gospodarzy. Stan meczu wyrównywał jeszcze Daniel Amigo, ale zespół z Włocławka odpowiedział serią 9:0. Następnie skuteczny z dystansu był Michał Nowakowski, niezwykle aktywny Kyndall Dykes, a po 30 minutach było już 64:50. W kolejnej części spotkania Aaron Cel oraz James Eads walczyli o lepszy wynik, ale to było zdecydowanie za mało na rozpędzonych przeciwników. W ważnych momentach nie zawodzili James Bell oraz Ziga Dimec. Ostatecznie Anwil wygrał i jest już o krok od półfinału!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kamil Łączyński z 18 punktami, 4 asystami i 3 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Roko Rogić – zdobył 26 punktów, 4 asysty i 3 zbiórki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*