Co za mecz, co za seria! WKS Śląsk w półfinale

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia Andrzej Romański /EBL

Z 0-2 na 3-2! WKS Śląsk w półfinale Energa Basket Ligi! Wrocławianie w decydującym meczu pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra 86:80.

 

Od początku spotkania to Enea Zastal był stroną przeważającą – po trafieniu Nemanji Nenadicia prowadził 6:2. Goście dość szybko doprowadzili do remisu, ale później zielonogórzanie ponownie odskakiwali – nawet na osiem punktów po wsadzie Devyna Marble’a. Kerem Kanter i Travis Trice zmniejszali co prawda straty, ale tylko na chwilę. Ostatecznie jednak po ofensywnych 10 minutach było 30:26. W drugiej kwarcie Ivan Ramljak i Szymon Tomczak odrobili prawie wszystkie straty, ale ekipa trenera Olivera Vidina utrzymywała prowadzenie. Bardzo dobrą formę prezentowali głównie Jarosław Zyskowski i Nemanja Nenadić. Travis Trice oraz Kodi Justice starali się na to odpowiadać, ale po rzucie Andrzeja Mazurczaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:45.

W trzeciej kwarcie po kolejnej akcji Ousmane Drame przewaga gospodarzy wynosiła już 10 punktów. W pewnym momencie WKS Śląsk odpowiedział serią 8:0 i po zagraniu 2+1 Szymona Tomczaka przegrywał zaledwie punktem. Ostatecznie po zagraniu Przemysława Żołnierewicza po 30 minutach było 64:61. W kolejnej części meczu po akcji 2+1 Nemanji Nenadicia Enea Zastal ponownie był lepszy o sześć punktów. Ekipa trenera Andreja Urlepa bardzo szybko doprowadziła jednak do kolejnego remisu dzięki trafieniu Kodiego Justice’a. Po kilku chwilach rzut Aleksandra Dziewy dawał wrocławianom nawet prowadzenie! Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca – po rzucie Trice’a przyjezdni mieli pięć punktów przewagi i dzięki temu byli w zdecydowanie lepszej sytuacji. Później na linii rzutów wolnych zimną krew zachował Ivan Ramljak i WKS Śląsk wygrał ostatecznie 86:80.

Najlepszym zawodnikiem gości był Travis Trice z 22 punktami, 10 asystami i 8 zbiórkami. Nemanja Nenadić zdobył dla gospodarzy 22 punkty i 5 asyst.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*