Wygrywamy w Łodzi!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca)

Zwycięstwo 3:2 i odrobienie straty do lidera! Tak zakończył się nasz mecz z aktualnym numerem „jeden” w lidze, czyli TME UKS SMS Łódź!

– Jesteśmy zmotywowane do wygrania. Wiemy, jakiej klasy jest przeciwnik, ale staramy się nie skupiać na tym meczu jako najważniejszym. Traktujemy go jako każde kolejne spotkanie, które przybliża nas do celu. Na pewno będziemy chciały pokazać, że potrafimy grać i wygrywać z SMS-em – mówiła przed sobotnim starciem nasza napastniczka, Oliwia Rapacka.

Początek meczu był dla nas wręcz wymarzony! Już w trzeciej minucie wynik otworzyła Macleans, a dziewięć minut później na 2:0 z rzutu karnego trafiła Marcjanna Zawadzka! W obu akcjach duży udział miała Oliwia Rapacka, która najpierw świetnie utrzymała się przy piłce i posłała strzał dobity przez MC, a następnie wywalczyła jedenastkę.

W 22. minucie do głosu doszły jednak także gospodynie, a do naszej siatki trafiła Anna Rędzia. Moment później musieliśmy dokonać pierwszej, wymuszonej, zmiany. Murawę opuściła Marianna Litwiniec, a zastąpiła ją Roksana Ratajczyk.

Od bramki łodzianek na 1:2, mecz zrobił się bardzo wyrównany, ale to my częściej atakowaliśmy. Mimo to, to SMS zdobył kolejną bramkę, w 39. minucie trafiając na remis. Do przerwy rezultat już się nie zmienił.

Druga połowa to atak za atakiem, którego jednak żadna z drużyn nie potrafiła przełożyć na kolejne bramki. Impas w polu karnym udało nam się przełamać na kwadrans przed końcowym gwizdkiem! Piłkę w siatce po pięknym dośrodkowaniu Klaudii Lefeld umieściła Jolanta Siwińska!

Jej gol zapewnił nam wygraną i zbliżenie się do lidera na trzy punkty!

TME UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 2:3 (2:2)

Bramki: Rędzia 22’, Jedlińska 39’ – Macleans 3’, Zawadzka 12’ (k.), Siwińska 75’

SMS: Szperkowska – Konat, Jedlińska, Grzybowska, Rędzia, Enjo, Krezyman (74’ Domin), Zieniewicz, Kolis (81’ Malesa), Dąbrowska, Kopińska.

Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Siwińska, Litwiniec (25’ Ratajczyk), Kaczor, Rapacka (90’ Skupień), Szymczak (71’ Miłek), Lefeld, Macleans (89’ Jezioro).

Żółte kartki: Grzybowska 88’ – Lefeld 27’, Macleans 45’, Zawadzka 46’, Kaczor 90’.

Sędziowała: Katarzyna Lisiecka – Sęk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*