KGHM Zagłębie pokonało zespół Radomiaka Radom 6:1

2022.05.06 Radom Pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2021/2022 Radomiak Radom - KGHM Zaglebie Lubin N/z {persons} Foto Tomasz Folta / PressFocus 2022.05.06 Radom Football PKO Ekstraklasa season 2021/2022 Radomiak Radom - KGHM Zaglebie Lubin {persons} Credit: Tomasz Folta / PressFocus

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcia Tomasz Folta

W spotkaniu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia pokonali zespół Radomiaka Radom 6:1.

RADOMIAK RADOM 1-6 KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

Bramki: Angielski 60’ (k.) – Starzyński 20’, 63’, Chodyna 22’, 37’, Bartolewski 85’, Pieńko 90+2’

Radomiak: 1. Majchrowicz – 22. Matos, 29. Rossi, 16. Cichocki, 33. Abramowicz – 2. Cele (68’ 90. Nowakowski), 35. Łukasik, 23. Nascimento (62’ 99. Rondon), 9. Leandro (KPT) (46’ 7. Marcus), 20. Machado (46’ 97. Sokół) – 13. Maurides (46’ 19. Angielski).

KGHM Zagłębie: 89. Bieszczad – 2. Kopacz (KPT), 3. Balić, 5. Ławniczak, 77. Bartolewski – 26. Chodyna (90’ 21. Pieńko), 8. Poręba, 99. Łakomy, 18. Starzyński (90’ 20. Adamski), 9. Daniel (80’ 29. Dieng) – 17. Szysz (65’ 15. Doleżal).

żółte kartki: Rossi, Sokół – Balić.

sędziował: Krzysztof Jakubik.

ŁUKASZ SMOLAROW – TRENER KGHM ZAGŁĘBIA:

– Z pewnością jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co pokazaliśmy. Naprawdę olbrzymie brawa dla całej drużyny. My do tego meczu przystępowaliśmy pod sporą presją, w trudnych warunkach psychologicznych. Staraliśmy się tę presję z zawodników zdejmować. Naprawdę chylę czoła przed piłkarzami, że w tym trudnym dla nas momencie, zdołali ten plan zrealizować w bardzo dobry sposób i myślę, że to dla nas moment, gdy musimy się uśmiechnąć, ponieważ ostatnio tego uśmiechu nam brakowało. Dziś nie powinniśmy myśleć o sytuacji w jakiej jesteśmy, tylko po prostu się cieszyć. Cała drużyna była dziś bardzo dobrze przygotowana, dobrze zachowywała się w różnych fazach tego spotkania, bez względu na to jaki był wynik. W ostatnich dniach mówiliśmy sobie, że musimy robić coś ekstra, ponieważ nie możemy już tylko grać na minimum swoich możliwości i to dziś udało nam się zrealizować, o czym świadczy wynik końcowy. Myślę, że to zwycięstwo bardzo się należało naszym kibicom, a także nam jako całej drużynie.

MARIUSZ LEWANDOWSKI – TRENER RADOMIAKA:

– Bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Nie było dziś nic co trenowaliśmy w mikrocyklu treningowym. Był to całkowicie inny zespół niż w starciu z Górnikiem Zabrze. Rozmawialiśmy o tym w szatni w przerwie i po meczu, że tak jak dziś nasza gra nie ma prawa wyglądać. Mam nadzieję, że tę pracę zaczniemy wykonywać jak najszybciej i przyniesie ona zamierzone efekty. Dzisiaj to prawdziwa kompromitacja z naszej strony. Co strzał to praktycznie była bramka dla Zagłębia. Brakowało nam dzisiaj charakteru i woli walki. Fizycznie również wyglądaliśmy gorzej od przeciwnika i musimy nad tym popracować. Przed nami teraz dużo ciężkiej pracy, by w kolejnych spotkaniach wyglądać zdecydowanie lepiej niż dziś.

Kacper Chodyna

Kacper, bardzo ważne i bardzo wysokie zwycięstwo z Radomiakiem, bo aż 6:1. Powiedz jak ten mecz wyglądał Twoim okiem? 
– Myślę, że zrealizowaliśmy plan w 100%, bo chcieliśmy zacząć mocno ten mecz. I zaczęliśmy, zdobywając dwie bramki. Później chcieliśmy się troszkę cofnąć i dać grać Radomiakowi, żeby spróbować coś skontrować i można powiedzieć, że plan wykonaliśmy idealnie.
Uważasz, że z przebiegu całego meczu, zasłużyliśmy na tak wysokie zwycięstwo?
– Tak, bo stworzyliśmy sobie sytuacje, praktycznie 100%, więc myślę, że w pełni zasłużyliśmy na te 6 bramek.
Trafiłeś dziś do bramki dwukrotnie, powiedz nam, jak te zdobyte trafienia wyglądały z Twojej perspektywy? 
– Pierwsza bramka to można powiedzieć, że sytuacja którą miałem już w kilku meczach pod rząd, bo zawsze z tego miejsca oddaję strzały. W tygodniu pracowaliśmy nad tym, żeby w końcu uderzać z tej pozycji dobrze i na szczęście się udało. Druga bramka to myślę, że mega fajna akcja naszej całej drużyny, taka kontra można powiedzieć idealna, skuteczna.

Jak dużo dla naszej mentalności przed tymi dwoma ważnymi meczami, daje takie zwycięstwo w Radomiu? 
– To jest nieocenione zwycięstwo. Już po Lechii czuliśmy, że jesteśmy w stanie udźwignąć ten ciężar, jaki jest i iść dalej tą drogą. Dzisiaj wygraliśmy mocno przekonująco i myślę, że idziemy dalej w swoim kierunku.

Jaki plan na te najbliższe dwa spotkania?
– 6 punktów!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*