WINGS FOR LIFE WORLD RUN JUŻ W NIEDZIELĘ NA CAŁYM ŚWIECIE OGLĄDAJ TRANSMISJĘ Z BIEGU Z POLSKIM KOMENTARZEM

Informacja prasowa Wings for Life World Run tekst Maja Zielińska , zdjęcia organizator

W niedzielę o 13:00 start globalnego charytatywnego biegu Wings for Life World Run. Polska pobiła już zeszłoroczny rekord frekwencyjny 10,5 tys. uczestników.
W biegu stacjonarnym w Poznaniu wystartuje komplet 8 tys. osób. Na liście startowej jest już także ponad 3 tys. biegaczy z Aplikacją. Zapisy na App Run będą otwarte do 8 maja do 12:00 na
www.wingsforlifeworldrun.com. Po tym czasie strona biegu przekształci się w centrum transmitujące globalną rywalizację. Po raz pierwszy relację będzie można śledzić z lokalnym komentarzem.

Polska jest jednym z liderów Światowego Biegu nie tylko pod względem frekwencji. Biegacze reprezentujący nasz kraj pobiegną na całym świecie, wśród nich znajdują się także liderzy globalnego rankingu. Pięciokrotna zwyciężczyni Wings for Life World Run Dominika Stelmach pobiegnie w tym roku w Monachium. Zeszłoroczny nr 1 w Polsce Dariusz Nożyński wystartuje w Poznaniu. Autor bloga o bieganiu stanie do walki
o wygraną z legendą Światowego Biegu Bartkiem Olszewskim.

Szczególny format sprawia, że w charytatywnym wydarzeniu można wziąć udział
w dowolnej lokalizacji, niezależnie od poziomu zaawansowania. Uczestnicy biegną, spacerują lub jadą na wózkach na całym świecie, a trzydzieści minut po starcie w ślad za nimi wyrusza Samochód Pościgowy wyznaczający ruchomą linię mety. Wpisowe za udział w całości wspiera badania Fundacji Wings for Life, finansującej przełomowe badania nad rdzeniem kręgowym.

Poza ośmioma tysiącami uczestników Biegu Flagowego w Poznaniu, Światowy Bieg wystartuje także dzięki aplikacji mobilnej. W Biegu z Aplikacją Wings for Life World Run można wystartować w pojedynkę lub dołączyć do jednego z trzynastu wydarzeń zorganizowanych w całej Polsce. Chętni dołączyć do globalnej rywalizacji mogą zapisać się do biegu do 8 maja do godziny 12:00. Koszt startu w App Run to siedemdziesiąt złotych.

Dziewiątą edycję biegu będzie można śledzić na stronie www.wingsforlifeworldrun.com
i w Red Bull TV. Po raz pierwszy komentarz do transmisji będzie dostępny w polskiej wersji językowej. W studio komentatorskim pojawi się Oswald Rodrigo Pereira
i ambasadorzy biegu w Poznaniu. Start relacji na żywo w niedzielę 8 maja o 12:45.

START I PIERWSZA PROSTA

Tak jak podczas wszystkich edycji rozpoczynających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, start usytuowany będzie na pl. Św. Marka. Jednak tym razem uczestnicy ruszą w drugą stronę i opuszczą teren bramą przy ulicy Bukowskiej. Z bramy skręcą dwukrotnie w prawo w Roosevelta, a potem w lewo na Most Dworcowy w stronę Matyi. Zostawiając po swojej prawej stronie dworzec PKP, centrum handlowe, a jeszcze kawałek dalej Pomnik Powstańców Wielkopolskich i poznański AWF, pobiegną cały czas prosto szeroką ulicą Królowej Jadwigi, która za mostem Jadwigi przerzuconym nad rzeką Wartą, przechodzi w Bolesława Krzywoustego.

PIERWSZE KILOMETRY

Na Rondzie Rataje biegacze skręcą w prawo, w Zamenhofa. Ulicą tą przemierzą całą dzielnicę Rataje, gdzie czekać na nich będzie pierwszy punkt odżywczy. Pierwsza „piątka” na zegarkach sportowych uczestników wybije na rondzie Starołęka, na którym ponownie skręcą w prawo i skierują się w stronę Wildy.

ALEJA TRIUMFALNA

Biegacze ponownie przekroczą Wartę mostem Przemysła I. Ulicami Hetmańską i Grochowską, przebiegając pod wiaduktem kolejowym, dotrą na Grunwald. Tam kolejny punkt odżywczy. „Dycha” to skrzyżowanie Grochowskiej z Grunwaldzką, gdzie ci, których do tej pory nie dogoni Samochód Pościgowy, skręcą w lewo. Do tego miejsca, w grze zostaną już głównie wytrawni biegacze. Pozostali ukończą wcześniej. Będą mogli unieść ręce w górę w geście zwycięstwa i spokojnie wrócić tramwajami i autobusami na start.

WRZUCAMY WYŻSZY BIEG

Biegnący żwawym tempem uczestnicy Grunwaldzką dotrą na Junikowo – od południa mijając stadion Kolejorza, czyli piłkarskiej dumy Poznania. Z Grunwaldzkiej skręcą w prawo w Cmentarną i udadzą się brzegiem Lasku Marcelińskiego.  Zaczną się tam tereny o mniej gęstej zabudowie. Niecały kilometr od skrzyżowania czeka na nich trzeci punkt żywieniowo-regeneracyjny, gdzie będą mogli uzupełnić zapasy energii. Znak, że przebiegli 15 km wypadnie w miejscu, w którym ulica Cmentarna przechodzi w Owczą. Z Owczej trzeba będzie skręcić w lewo w Złotowską, a ze Złotowskiej w prawo w Skórzewską. Punkt żywieniowy będzie tuż przed skrzyżowaniem z Bukowską.

AMBITNI BIEGACZE PRZYSTĘPUJĄ DO ATAKU OPUSZCZAJĄC GRANICE POZNANIA

Samochód Pościgowy od dłuższego czasu będzie już na trasie, a uczestnicy będą sobie z tego doskonale zdawali sprawę. Znak informujący o pokonaniu 20 km zobaczą na Bukowskiej, skąd skręcą w prawo w Wierzbową. Z Wierzbowej w lewo w Batorego – w kierunku Batorowa, dalej pod S11 w stronę Lusowa i Tarnowa Podgórnego, gdzie rozpoczną 30. kilometr.

WALKA O NAJLEPSZE MIEJSCA NA ŚWIECIE

Dalej trasa prowadzi bocznymi drogami: koło pałacu w Jankowicach (35 km), przez Ceradz Dolny (40 km), Grzebienisko, Wierzeję (45 km), Wilkowo, Grodziszczko (50 km), Brzozę i Niepruszewo (55 km). Omija Jezioro Niepruszewskie i kieruje się w stronę Zakrzewa, gdzie wypada 65. km. Tutaj także punkty odżywcze będą rozlokowane co około 5 km. 66,2 km w 2021 roku przebiegł drugi na świecie Darek Nożyński. Jeśli ktoś zostanie jeszcze na trasie po osiągnięciu tak dobrego rezultatu, będzie mógł kontynuować bieg w stronę Tarnowa Podgórnego i dalej wzdłuż już przebiegniętego jej fragmentu.

POWODZENIA!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*