Kosmiczny mecz Grupa Sierleccy Czarnych! Słupszczanie przedłużają serię

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcie archiwalne

Rewelacyjny mecz nr 3 półfinału Energa Basket Ligi w wykonaniu Grupa Sierleccy Czarnych! Słupszczanie pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 123:60 i przedłużyli serię! Czwarte spotkanie we wtorek o godz. 20:20. Transmisja w Polsat Sport.

Billy Garrett i Marcus Lewis świetnie weszli w to spotkanie – obaj byli niezwykle skuteczni i po trójce tego pierwszego Grupa Sierleccy Czarni prowadzili już 21:5. Słupszczanie byli nie do zatrzymania w ataku – po kolejnym rzucie z dystansu Lewisa przewaga wynosiła aż 22 punkty! Starał się na to odpowiadać głównie Travis Trice, ale po 10 minutach było 22:39! Ivan Ramljak oraz Aleksander Dziewa w drugiej kwarcie starali się poprawiać sytuację zespołu trenera Andreja Urlepa. W ekipie ze Słupska trafiać zaczął jednak Jakub Musiał, a dodatkowo trójkę dokładał Beau Beech. Po chwili akcje Lewisa sprawiały, że różnica wzrosła do 28 punktów. WKS Śląsk ciągle nie mógł znaleźć sposobu, aby zatrzymać świetnie dysponowanych rywali. Po kolejnym trafieniu Garretta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:68.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Mantasa Cesnauskisa nie zamierzał się zatrzymywać! Po serii 7:0 ich przewaga wzrosła do 37 punktów. Gospodarze – mimo kilku trafień Aleksandra Dziewy i Łukasza Kolendy – nie był w stanie realnie zmniejszać strat. Kolejne rzuty Marka Klassena oraz Marcusa Lewisa sprawiły, że po 30 minutach było 93:55. Ostatnia część meczu już niczego nie zmieniała – Grupa Sierleccy Czarni całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył Lewis, a przyjezdni zwyciężyli ostatecznie aż 123:60, nawiązując rywalizację w serii. Mecz nr 4 we wtorek o godz. 20:20. Transmisja w Polsat Sport.

Najlepszym graczem gości był Billy Garrett z 33 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. 14 punktów i 3 asysty dla gospodarzy zdobył Travis Trice.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*