Medyk pokonany!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst , zdjęcie archiwalne

Na rozstrzygnięcie w tym meczu czekaliśmy aż do 82. minuty! Ostatecznie, po pięknej akcji Klaudii Miłek i Anny Zając, pokonaliśmy Medyka Konin 1:0.

– Z pewnością w Medyku oczekiwania wobec obecnego sezonu były dużo większe. Koninianki pogubiły punkty, ale jestem przekonany, że w tak prestiżowym starciu, jak z Górnikiem, będą chciały pokazać swoje zalety. Musimy wejść na maksimum swoich możliwości i udowodnić, kto jest obecnie w lepszej formie – oceniał przed sobotnim starciem trener Robert Makarewicz.

Mecz mogliśmy ułożyć sobie już w jednej z pierwszych akcji. Do siatki trafiła bowiem Macleans Chinonyrem, która wg sędzi w momencie strzału znajdowała się jednak na pozycji spalonej. Po mocnym początku ze strony obu zespołów, w kolejnych minutach tempo nieco spadło. Od połowy pierwszej części gry to de facto tylko my atakowaliśmy, ale nie potrafiliśmy wbić piłki do siatki.

Premierowe sekundy drugiej połowy przyniosły fantastyczną akcję Oliwii Rapackiej i Katji Skupień, po której strzale bramkarka przyjezdnych sparowała jednak futbolówkę na rzut rożny. Ta okazja dodała nam animuszu i co rusz tworzyliśmy kolejne okazje. Wciąż brakowało jednak wykończenia.

Losy meczu odmieniło wejście rezerwowych! W 82. minucie idealną piłkę dograła Klaudia Miłek, a gola zdobyła Anna Zając, która na murawie zameldowała się niespełna 60 sekund wcześniej! Do końca wynik już się nie zmienił i to my zapisaliśmy na swoim koncie trzy oczka!

GKS Górnik Łęczna – KKPK Medyk POLOMarket Konin 1:0 (0:0)

Bramki: Zając 82’

Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Skupień (63’ Jezioro), Szymczak (80’ Guściora), Kaczor (67’ Miłek), Rapacka (81’ Zając), Ratajczyk, Lefeld, Macleans (90’ Frontczak).

Medyk: Szymczak – Michalopoulou, Maskiewicz, Chudzik (74’ Jasniak), Pakulska (83’ Lizik), Miksone (87’ Szydełko), Rocane Seybert, Zubchyk, Fabova (86’ Sikora), Gawrońska (88’ Skryhanava).

Żółte kartki: Lefeld 59’, Miłek 93’.

Sędziowała: Agnieszka Olesiak.

“Końcówka będzie szalona.” Robert Makarewicz po wygranej z Medykiem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*