MKS Poznań w finale Pucharu Polski Młodzików!

Informacja prasowa MKS Poznań tekst Magdalena Lewandowska , zdjęcia/MKS Poznań

Najpierw bezapelacyjne zwycięstwo w 1/16 Pucharu Polski: trzy mecze i trzy razy z rzędu trium w meczach z UKS Iskrą Bydgoszcz (40:29), Kusym Szczecin (39:24) i ZEWem Świebodzin (30:23), następnie w 1/8 dwa pewne zwycięstwa, jedna minimalna porażka i wielki sukces w postaci awansu do Finału Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej wywalczyli Młodzicy MKSu Poznań dowodzeni przez Tomasza Draszkiewicza, Annę Śmigowska i Joannę Draszkiewicz. Młodzi poznaniacy w pierwszym meczu 1/8 Pucharu Polski pokonali Wisłę Płock, następnie bez problemów zwyciężyli w pojedynku z Orłem Opole, a po heroicznej walce ulegli nieznacznie Padwie Zamość 30:32. Ten ostatni mecz miał raczej charakter prestiżowy, bowiem obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki w kraju.

Najlepszym zawodnikiem drużyny MKSu Poznań został wybrany Szymon Pietkun, a w 1/16 Borys Gawałkiewicz.

Od czwartku w Ostrołęce stoczą bój o złoty medal Pucharu Polski. W pierwszej fazie rozegrają mecze z zespołami: MKS Siódemka Huras Legnica, MKS Piotrkowianin i MKS Kusy Kraków, natomiast starcia w drugiej fazie będą zależały od wyników poszczególnych meczów fazy pierwszej.

Zespół młodzika oparty jest na uczniach Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 10.

Skład zespołu: Berć Kajetan, Buczko Kuba, Drzewiński Aleksander, Dutkiewicz Igor, Gawałkiewicz Borys, Jokiel Nikodem, Kordylewski Gerard, Kosek Nikodem, Lipski Marcin, Nowak Jacek, Olejnik Szymon, Owczarski Wiktor, Paryzek Szymon, Pietkun Szymon, Ratajczak Kacper, Siwa Maksymilian, Szablikowski Kuba, Zenkteler Aleks.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*