Już za dwa tygodnie rozpoczynamy cykl triathlonowych wrażeń

Informacja prasowa Prelite Public Relations tekst Albert Jankowski, zdjęcia archiwum Ciech Tri Tour

W ostatni weekend maja rozpoczynamy coroczną serię zawodów triathlonowych z cyklu CIECH TRI TOUR. Do startu jubileuszowej 10. edycji JBL Triathlon Sieraków zostało już tylko 10 dni, a zaledwie półtora miesiąca później startuje JBL Triathlon Poznań. Do tej pory na obie imprezy zapisało się łącznie prawie 3 200 śmiałków. Wielkie odliczanie czas zacząć!

Obie trasy, choć zupełnie inne, stwarzają niepowtarzalny klimat. Trasa sierakowska słynie z niezwykle okazałej i przyjemnej dla oka przyrody, zapewniając wiele wrażeń sportowych na legendarnym podjeździe rowerowym i podbiegu przy wyjściu z wody. Z kolei trasa poznańska przebiega w znacznej części przez centrum dużego miasta nad słynnym Jeziorem Maltańskim.

Zmagania na obu imprezach odbędą się na trzech różnych dystansach. Na 1/2 dystansu, który składa się z przepłynięcia 1 900 m, przejechania rowerem 90 km i przebiegnięcia 21,1 km, na 1/4 dystansu (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km) i 1/8 (pływanie: 475 m, rower: 22,5 km, bieg: 5,275 km). Na dystansie 1/2 i 1/4 w Sierakowie wystartują także sztafety. Poznańskie zmagania drużynową odbędą się na dystansach 1/2, 1/4 oraz 1/8.

Na obu imprezach swoich sił będą mogli spróbować również najmłodsi. W ramach startów PHO3NIX KIDS dzieci, zależnie od wieku, będą mogły wystartować na trasach o dopasowanym stopniu trudności. W Sierakowie zmierzą się w biegu na 100 metrów oraz duathlonie. W stolicy Wielkopolski odbędą się starty w tych samych konkurencjach oraz dodatkowo w prawdziwym triathlonie, składającym się ze wszystkich trzech dyscyplin.

W tym roku głównym sponsorem zawodów po raz kolejny jest marka JBL, która ściśle związana jest ze sportem. W ciągu ostatnich 75 lat istnienia JBL stał się ikoną innowacji audio dzięki swojej wyjątkowej i owocnej współpracy z artystami, producentami i inżynierami dźwięku. W ten sposób tworzone są wyjątkowe wrażenia odsłuchu dla konsumentów na całym świecie. Dzięki liczbie patentów, nagród i kultowych wdrożeń, JBL pozostaje siłą innowacji wszędzie tam, gdzie liczy się dźwięk. Marka angażuje się też w liczne imprezy sportowe. JBL nagłośnił między innymi olimpiady w Pekinie w 2008 i w Londynie w 2012 oraz stadiony na Euro 2012 w Polsce. W ofercie marki dostępne są między innymi słuchawki sportowe, które wyróżnia nie tylko doskonałe brzmienie, ale także rozwiązania opracowane specjalnie dla sportowców.

Organizatorzy JBL Triathlon Sieraków oraz JBL Triathlon Poznań zadbali o to, by zawody były wspaniałą atrakcją nie tylko dla sportowców, ale również kibiców. W trakcie obu weekendów będzie można zrelaksować się w strefie gastronomicznej pełnej food trucków, oferujących dania ze wszystkich stron świata. Pasjonaci sportu będą mogli przyjrzeć się ofercie sprzedawców w trakcie targów sprzętu sportowego, a wszystkim kibicom stale towarzyszyć będzie muzyka z głośników JBL. Zdecydowanie największą atrakcją będą natomiast sobotnie koncerty w Sierakowie – specjalnie dla uczestników imprezy zagrają zespoły: „Audiofeels” i „Raz Dwa Trzy”. Wszystko wskazuje na to, że podczas obu imprez każdy znajdzie coś dla siebie!

JBL Triathlon Sieraków odbędzie się w dniach 27-29 maja, a JBL Triathlon Poznań w terminie 15-17 lipca. Zapisy dorosłych na imprezę poznańską trwają do 31 maja, a swoje pociechyna obie imprezy zapisywać można aż do dnia startu lub wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc pod adresem: https://sts-live.pl/tritour.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*