24h Rawicki Festiwal Sportu

Informacja prasowa OSiRw Rawiczu tekst , zdjęcie archiwalne

W Rawiczu będą biegać całą dobę. Impreza wraca po 2 latach pandemii
W najbliższy weekend w Rawiczu odbędzie się 24-godzinny Rawicki Festiwal Sportu. To jubileuszowa 10. edycja imprezy dla amatorów sportowców. O godzinie 14:00, po wystrzale z repliki moździerza członków Rawickiego Bractwa Kurkowego, do rywalizacji przystąpi ponad 2000 uczestników. To jedyne wydarzenie sportowe w Polsce, w ramach którego zawodnicy rywalizują ze sobą całą dobę. 
Festiwal rozpocznie się w sobotę 21 maja i potrwa do niedzieli. Sztandarową dyscypliną od powstania imprezy jest 24-godzinny bieg po rawickich plantach. Pozostałe dyscypliny, to: streetball, Rawicka Sztafeta Pływacka, maraton rowerowy, turniej piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis ziemny, nordic walking, Rawicka Sztafeta Rowerowa. 
– Z roku na rok chętnych do wzięcia udziału w imprezie jest coraz więcej. Zmienia się też podejście do rywalizacji niektórych ekip. Z tego co wiemy, były ekipy biegaczy, które przeprowadzały swoistego rodzaju castingi do składów. Każdy zespół chce zebrać jak najlepszą grupę, by wywalczyć pierwsze miejsce –  mówi wiceburmistrz Rawicza Paweł Szybaj. 
Rawicki festiwal to jedyna impreza w Polsce, podczas której sportowcy amatorzy i zawodowcy rywalizują przez 24h jednocześnie na ośmiu różnych arenach sportowych. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się ponad 1900 uczestników, a listy niektórych dyscyplin nie zostały jeszcze zamknięte. Na zakończenie festiwalu na rawickiej scenie wystąpi MR ZOOB.
Dyscypliny sportowe:
1. Bieg sztafetowy – 15 drużyn (150 zawodników)
2. 24 godzinny bieg indywidualny – 45 zawodników
3. Nordic Walking – 200 zawodniczek i zawodników
4. Streetball – 12 drużyn w kategorii OPEN
5. Siatkówka plażowa- kategoria mężczyzn 16 zespołów, kategoria kobiet 8 zespołów i kategoria mikstów 12 zespołów. (72 zawodników)
6. Tenis ziemny – turniej singlowy i deblowy – 14 zawodników
7. Piłka nożna – we wszystkich kategoriach 450 zawodników
8. Rawicka Sztafeta Rowerowa 150
9. Rawicka Sztafeta Pływacka 200
10. Maraton Rowerowy – 150 zawodników
11. Sztafeta Przedszkolaków – 130 + 26
12. Sztafety klas I – III, IV – VI – 240
13. Razem – 1927


Więcej informacji na: 
festiwalsportu.rawicz.pl
facebook.com/rawickifestiwalsportu/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*