Decyzje kadrowe w Warcie Poznań

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst , zdjęcie archiwalne

Czterech piłkarzy odejdzie z Warty Poznań po tym, jak po sezonie wygasną ich kontrakty z Klubem. Ponadto do swoich klubów wrócą czterej zawodnicy, którzy zostali wypożyczeni do „Zielonych” w zimowym oknie transferowym.

Jeszcze w trakcie sezonu Łukasz Trałka ogłosił, że kończy karierę. Po raz ostatni wyszedł na boisko w 33. kolejce, w derbach Poznania, ale tak naprawdę tylko po to, żeby pożegnać się z kibicami. Najbardziej doświadczony gracz w lidze miał kontuzję i nie był zdolny do gry w ostatnich kolejkach. 38-letni piłkarz rozegrał w Ekstraklasie 421 meczów, co jest piątym wynikiem w historii rozgrywek. Jako zawodnik Warty Poznań wystąpił w 93 oficjalnych spotkaniach, z czego 60 w Ekstraklasie; w sumie strzelił 6 goli i zaliczył 13 asyst.

Zgodnie z planem, tylko kilka miesięcy trwała przygoda Franka Castanedy z poznańskim klubem. Kolumbijski napastnik podpisał w lutym kontrakt jedynie na zakończoną właśnie rundę, gdyż od nowego sezonu będzie występował w innym zespole. W Warcie Poznań zaliczył 13 spotkań, zdobył w nich 4 bramki, a 2 kolejne wypracował.

Jeszcze krócej, bo zaledwie miesiąc barwy „Zielonych” miał okazję reprezentować Aleksandr Pawłowiec. Białorusin zdążył jednak cztery razy pojawić się na boisku i pomóc w drużynie w sytuacji, gdy niezdolni do gry byli inni obrońcy.

Najbliższy miesiąc to także ostatnie tygodnie obowiązywania kontraktu Mateusza Sopoćko, zawodnika związanego z Wartą od końca stycznia ubiegłego roku. Młody pomocnik w tym sezonie zaliczył jedynie 2 występy w lidze i 1 pucharowy (łącznie 22 minuty), a w sumie zagrał w 6 oficjalnych spotkaniach.

Osobną grupę w obecnej kadrze stanowią piłkarze, którzy zostali wypożyczeni do Warty Poznań w przerwie zimowej. To trójka graczy Rakowa Częstochowa: Miguel Luis (w ekipie „Zielonych” 3 gole i 2 asysty w 14 meczach), Daniel Szelągowski i Jordan Courtney-Perkins (obaj po 5 występów) oraz Miłosz Szczepański (2 bramki i 2 asysty w 13 spotkaniach) z Lechii Gdańsk.

– Wszystkim zawodnikom z całego serca dziękujemy za reprezentowanie Warty Poznań, choć oczywiście szczególne słowa uznania należą się Łukaszowi Trałce, który spędził w Klubie trzy owocne lata, ostatnie w swojej wspaniałej sportowej karierze – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu. – Jeśli chodzi o tych graczy, którzy przyszli do nas zimą na zasadzie transferów czasowych, to w przypadku niektórych z nich będziemy chcieli podjąć rozmowy z ich klubami oraz menedżerami w celu przedłużenia współpracy i dalszych występów tych zawodników w Warcie Poznań.

Ponadto z końcem czerwca wygasają kontrakty doświadczonych zawodników, Jakuba Kiełba i Michała Kopczyńskiego. Piotr Barłóg: – Jeśli chodzi o Michała Kopczyńskiego, to jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby podpisać nową umowę. Trwają też rozmowy z przedstawicielem Jakuba Kiełba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*