Sandra Urbańczyk nową bramkarką GKS!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca ) tekst i zdjęcie

Do naszej drużyny dołącza kolejna młoda zawodniczka! Kontrakt z zielono-czarnymi podpisała bramkarka Sandra Urbańczyk.

Do tej pory 15-letnia golkiperka występowała w barwach Football Wizards, z którym grała w Centralnej Lidze Juniorek U-17. Swoją przygodę z piłką zaczynała natomiast jako sześciolatka w Zorzy Przebieczany.

– Transfer do Górnika to duże wyzwanie, ale mam już pewne doświadczenie z pracy w zespole ekstraligowym, bo przez ostatni rok trzy razy w tygodniu brałam udział w treningach AZS UJ Kraków – mówi Sandra Urbańczyk.

– Sandra to bardzo perspektywiczna zawodniczka. W nadchodzącym sezonie chcemy sprawdzić, jak radzi sobie w drużynie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Wiemy, że bardzo dobrze gra nogami oraz przewiduje boiskowe wydarzenia i zachowuje spokój, co na jej pozycji jest niezwykle istotne – podkreśla trener Robert Makarewicz.

Jakie cele stawia natomiast przed sobą sama piłkarka? – Na pewno będziemy chciały powalczyć o mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorek i zagrać dobry sezon, a także zrobić wszystko, by każda z nas rozwijała się indywidualnie – kwituje Urbańczyk.

Sandra, witamy w Górniku!

Jagoda Cyraniak nową piłkarką Górnika!

16-latka w miniony weekend wystąpiła w finale Centralnej Ligi Juniorek U-17, który zakończyła zdobyciem srebrnego medalu. Teraz obrończyni Warty Poznań ma kolejny powód do radości, bowiem podpisała kontrakt z wicemistrzem Polski, GKS Górnikiem Łęczna.

– To dla mnie spory krok naprzód, ale i wyzwanie. Górnik będzie moim pierwszym ekstraligowym klubem i niewątpliwie będę dążyć do tego, by w nim grać. Taki jest mój cel. Zrobię, co w mojej mocy, by pokazać się z jak najlepszej strony i wnieść do drużyny same dobre rzeczy – mówi z uśmiechem Jagoda Cyraniak.

Obrończyni kilka tygodni temu przeszła w naszym klubie testy, a co za tym idzie, ma już za sobą pierwsze treningi z zespołem. – Czułam wtedy przeskok. Na pewno w Górniku gra jest szybsza i bardziej siłowa. Bardzo mi się jednak podobało, szczególnie atmosfera, mentalność i podejście dziewczyn do treningu – podkreśla młoda piłkarka.

– Jagoda to profesjonalna zawodniczka, która w ostatnim finale CLJ udowodniła, że umiejętnościami góruje już nad tą kategorią wiekową. Przed nią kolejny krok, czyli wejście do Ekstraligi – komentuje zaś nasz szkoleniowiec Robert Makarewicz.

– Jako obrończyni lubię grę defensywną i jeden na jeden – daje mi to wielką radość. Czuję się też dobrze w aspektach ofensywnych, lubię podłączać się do akcji, dośrodkować lub posłać piłkę diagonalną, prostopadłą albo na strzał, gdy to optymalna odległość – wymienia swoje zalety 16-latka.

Jagoda, witamy w zespole!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*