Olaf Kobacki w Miedzi!

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica SA tekst , zdjęcie B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Młodzieżowy reprezentant Polski Olaf Kobacki wzmacnia Miedź. Utalentowany skrzydłowy trafia do Legnicy na zasadzie rocznego wypożyczenia z Arki Gdynia.

Kobacki jest wychowankiem Lecha Poznań, z którym w 2017 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Przed startem kolejnych rozgrywek trafił do włoskiego klubu Atalanta BC. We Włoszech zdobył mistrzostwo i Superpuchar Primavery oraz zadebiutował w Lidze Młodzieżowej UEFA. W zeszłym roku pomocnika pozyskała Arka Gdynia, w której rozegrał 26 meczów w Fortuna 1 Lidze, spotkanie barażowe oraz mecz w Fortuna Pucharze Polski. Dla ekipy z Trójmiasta zdobył 6 goli i zaliczył 4 asysty. Kobacki jest etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach w różnych kategoriach wiekowych rozegrał 25 spotkań, zdobywając 5 bramek.

– To nasz najbardziej nieoczekiwany transfer. Bardzo zabiegaliśmy o tego chłopaka. Nie da się ukryć, że szukaliśmy młodzieżowca, ale Kobackiego tak nie traktujemy. Grał już jakiś czas na określonym poziomie. Szukaliśmy skrzydłowego o takich walorach. Przede wszystkim posiada dynamikę, łatwość wygrywania pojedynków i niezłe uderzenie. Cały czas jest rozwojowy, a w Fortuna 1 Lidze miał niezłe liczby. Na pewno zwiększy rywalizację w naszym zespole. Bardzo się cieszę, że udało się sfinalizować ten transfer, bo nie było to łatwe – mówi trener Wojciech Łobodziński.

Olaf, witamy w Legnicy i życzymy powodzenia w zielono-niebiesko-czerwonych barwach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*