Posnania przegrywa z Master Pharm Rugby Łódź

Źródło pzrugby.pl i ryzowaszczotka.pl  zdjęcia Ela Skowron

W drugiej kolejce Ekstraligi Rugby KS Posnania Poznań przegrała u siebie z Master Pharm Rugby Łódź . Mecz był słaby , brak pomysłu na obronę w polu bramkowym .

Źródło ryzowaszczotka.pl

W 3 minucie po wykorzystanym karnym przez P. Chaina łodzianie prowadzili 3:0. Potem mecz toczył się pod polem punktowym Master Pharm Rugby. Akcje gości kończyły się prostymi błędami i stratą piłki. Do czasu. Składy atak gości przyniósł im 7 punktów. Prowadzili 10:0. Tworzyli kolejne akcje, ale tracili piłkę po trzymaniu jej na ziemi lub zagranie do przodu. Ale kolejny atak był skuteczny i po 35 minucie prowadzili 15:0. Rosła przewaga gości, którzy zdobyli kolejny punkty. Do przerw było 22:0.

Już po niecałych trzech minutach drugiej połowy łodzianie zaliczyli, dzięki mocnej grze formacji młyna, kolejne, czwarte przyłożenia. Prowadzili 27:0. To dało im dodatkowy ligowy punkt. Znakomita 40-metrowa indywidualna akcja obrońcy – Pogorzelskiego skończyła się w polu punktowym i dała kolejny zysk łodzianom (34:0) w 50 min pojedynku.

Rosła przewaga gości. Kolejna akcja, która przyniosła punkty i pozwoliła powiększyć przewagę. Nakryta piłka pod polem punktowym łodzian, pozwoliła gospodarzom zdobyć honorowe punkty. Odpowiedź była znakomita. Po świetnie rozegranej akcji przez formację młyna w polu punktowym znalazł się Kramarenko. Kolejna akcja i kolejne punkty szybkiego Kramarenki i podwyższenie P. Chaina. Tak miało być, zwycięstwo Master Pharm Rugby Łódź i tak się skończyło. Plan został wykonany.

KS Posnania Poznań – Master Pharm Rugby Łódź 5:51 (0:22 ) 

Punkty dla gości zdobyli: Patryk Chain 16, Vitalii Kramarenko 15, Polomea Finau 10, Krystian Pogorzelski 5 i Łukasz Chain 5, dla gospodarzy Michał Hebda 5.

Master Pharm Łódź: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze (52, Kacprowicz), Karpiński (56, Eryk Chain), Shevchenko, Witkowski (41, Serafin), Justyński, Olejnik, Kikvadze, Patryk Chain, Prodeus (52, Lewandowski), Dobijański, Finau, Wlaźlak (72, Krupa), Pogorzelski (56, Łukasz Chain).

Tabela Ekstraligi po 2 kolejkach
01 RC Orkan Sochaczew 1
02 MKS Ogniwo Sopot 1
03 RC Lechia Gdańsk 1
04 Up Fitness Skra Warszawa 1
05 Edach Budowlani Lublin 1 2
06 Master Pharm Rugby Łódź 1
07 RC Arka Gdynia 1
08 RzKS Juvenia Kraków 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 1
10 KS Posnania Poznań 1

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*