Wygrana dwudziestoma bramkami

Biuro Prasowe Łomża Industria Kielce tekst Norbert Rzeszut , zdjęcie archiwalne

Drużyna Łomża Industria Kielce pokonała na wyjeździe Sandrę Spa Pogoń Szczecin 43:23. Mistrzowie Polski wysokie prowadzenie wypracowali już w pierwszych minutach gry. Najskuteczniejszymi zawodnikami na parkiecie byli Arkadiusz Moryto i Artsem Karalek.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Łomża Industria Kielce 23:43 (9:18)

Łomża Industria Kielce: Kornecki (8/17=47%), Wolff (7/21=33%) – Moryto 9, Karalek 9, Tournat 6, Sićko 4, Domagała 3, Nahi 3, Wiaderny 3, Kounkoud 2, Paczkowski 2, D. Dujshebaev 1, Olejniczak 1, A. Dujshebaev, Remili

Sandra Spa Pogoń Szczecin: Viunyk, Jagodziński, Arsenić – Wrzesiński 7, Krysiak 4, Zalevskyi 4, Wiśniewski 2, Potok 2, Cherkashchenko 1, Kapela 1, Nowak 1, Krok 1, Mitruczuk, Markowski

Mistrzowie Polski stawili się w Szczecinie w 15-osobowym składzie. Wśród nieobecnych Cezary Surgiel, Elliot Stenmalm, Tomasz Gębala, Haukur Thrastarson, Igor Karačić i Miguel Sánchez-Migallón.

W obliczu absencji środkowych rozgrywających, mecz w roli playmakera rozpoczął Alex Dujshebaev, a po jego bokach występowali Szymon Sićko i Nedim Remili. Mocne zestawienie szybko przełożyło się na wysoką przewagę kielczan (7:1 w 8. min.), ale najwięcej bramek przypadło w udziale zawodnikom pierwszej linii – Arkadiuszowi Moryto i Artsemowi Karalekowi. Ta dwójka utrzymała się zresztą na szczycie listy strzelców już do końca spotkania (obaj po 9 goli).

Drużyna Łomża Industria Kielce górowała w każdym aspekcie gry. Szczelna obrona ułatwiała życie dobrze dysponowanym bramkarzom, w tym powracającemu między kieleckie słupki Andreasowi Wolffowi, choć jeszcze wyższy procent skuteczności “wykręcił” Mateusz Kornecki. W ofensywie żółto-biało-niebieskich bardzo dobrze wyglądała współpraca z obrotowymi, którzy łącznie (Karalek, Tournat, Domagała) zdobyli aż 18 bramek, a z kontrataków i rzutów karnych zabójczo skuteczny był Arkadiusz Moryto.

Do przerwy Mistrzowie Polski prowadzili już 18:9, a do końca meczu dystans wzrósł do dwudziestu “oczek” (43:23). Trener Talant Dujshebaev mógł swobodnie sprawdzić kilka alternatywnych wariantów ustawienia, w tym Nedmima Remiliego w roli środkowego rozgrywającego.

A. Moryto: Przećwiczyliśmy kilka wariantów przed Nantes

Arkadiusz Moryto skomentował wysoką wygraną drużyny Łomża Industria Kielce nad Sandrą Spa Pogoń Szczecin .

Arkadiusz Moryto, skrzydłowy drużyny Łomża Industria Kielce: Wynik wysoki, ale trzeba się było trochę nabiegać. Drużyna ze Szczecina ma młody skład, wielu perspektywicznych zawodników, ich gra wygląda ciekawie. My mamy jednak bardzo doświadczonych graczy, w obronie udało się kilka razy podpuścić rywali, wygarnąć piłkę, stąd wiele kontrataków, łatwych bramek i wysoka wygrana, a 23 stracone gole to fajny rezultat. Dla nas był to ostatni sprawdzian przed środowym meczem z HBC Nantes na inaugurację Ligi Mistrzów. Musieliśmy przećwiczyć kilka wariantów i fajnie, że one wychodziły. Była koncentracja od pierwszej do ostatniej minuty, wszyscy są zdrowi, a to najważniejsze. Każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej i cieszę się, że mi dziś “siedziało”. Myślimy już o meczu z Nantes, grupa nie jest łatwa, znamy nasz cel, ponowny awans do Kolonii, ale będziemy tam szli małymi kroczkami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*