Polacy ampfutboliści wśród 16 najlepszych drużyn świata!

Biuro Prasowe Amp Futbol Polska tekst , zdjęcia cyfrasport/Amp Futbol Polska

Na zakończenie fazy grupowej Mistrzostw Świata, po zaciętym boju Biało-Czerwoni pokonali Hiszpanów – aktualnych wicemistrzów Europy – 3:0 i awansowali do dalszej rundy tegorocznego mundialu.

Pojedynek z Hiszpanią był okazją do rewanżu za pólfinał EURO ‘21 w którym lepsi okazali się zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego, eliminując tym samym nas z walki o złoto. Tym razem na boisku w Rivie dominowaliśmy my, pewnie pokonując zespół z południa Europy. Dwa trafienia na swoim koncie zanotował Kamil Rosiek, a oprócz niego do siatki trafił także Bartosz Łastowski.

– Można powiedzieć ”maszyna ruszyła”. W końcu! Zagraliśmy swoją grę w 100%, zdominowaliśmy rywala, narzuciliśmy tempo i nie przestraszyliśmy się – mówi Mariusz Adamczyk. – Ostatnimi laty nasze mecze z Hiszpanami były bardzo agresywne, bardzo nieczyste i brzydkie. Dwa mecze na Mistrzostwach Świata bez zwycięstwa, na Mistrzostwach Europy bez zwycięstwa i nareszcie przyszedł czas, że na Mistrzostwach Świata skarciliśmy Hiszpanów, pokazaliśmy kto jest lepszy i kto gra dalej – dodaje.

W kolejnej rundzie czeka nas spotkanie z Brazylią. W historii Reprezentacji Polski w Amp Futbolu będzie to pierwszy taki pojedynek. – Od momentu zakończenia meczu minęła już chwila, więc ta pierwsza radość już opadła i myślę, że powoli nasze głowy są skierowane już w kierunku Brazylii czyli naszego kolejnego przeciwnika, z którym będziemy walczyć o awans w dalszej części turnieju – podkreśla Przemysław Świercz.

Brazylijczycy w grupie D zajęli, podobnie jak my, drugie miejsce gromadząc na swoim koncie 6 punktów i ulegając jedynie Iranowi.

Mecze 1/8 finałów odbędą się w tureckiej Rivie 5 października. – W środę, godzina 15:00 czasu polskiego, TVP Sport. Gramy z Brazylią i wierzę, że będziecie z nami, bo razem możemy więcej! – zaprasza nasz Kapitan, Przemysław Świercz.

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo materiały informacyjne oraz promocyjne (zdjęcia, grafiki, video, informacje prasowe, materiały audio) nt. udziału reprezentacji Polski Amp Futbol w Mistrzostwach Świata, do wykorzystania w publikacjach w mediach. Zawartość dysku, w trakcie mundialu, będzie na bieżąco aktualizowana.

Mecze Polaków w fazie grupowej MŚ 2022:

Polska – Uzbekistan 1:3 (gol dla Polski Bartosz Łastowski)

 

Polska – Tanzania 3:0 (gole dla Polski Bartosz Łastowski i Krystian Kapłon)

 

Polska – Hiszpania 3:0 (gole dla Polski Kamil Łosiek, Bartosz Łastowski)

 

-> video z golami:

·         www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1151296885805782

·         www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/3281138008821708

·      www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1071510850159848

-> video-vlogi:

·         www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/2066151630249525

·         www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/797898498088351

·         www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1160805758201878

·         www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/3223469161238764

Wszystkie mecze naszej reprezentacji transmitowane będą na antenie, w aplikacji i na portalu TVP Sport, a także na profilu www.facebook.com/AmpFutbolPolska

Sponsor Główny Reprezentacji: Energa Grupa ORLEN

Oficjalny Sponsor: PZU

Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, Rolimpex

Ambasador: Robert Lewandowski

Partner Techniczny: 4F

Partner Logistyczny: IFB

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, Poczta Polska, Gaminate, Uzdrowisko Ustroń

Dofinansowane ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*