Przegrana Miedziowych z Rakowem

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst zdjęcie archiwalne

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się nieznaczną przegraną Miedziowych z liderem PKO BP Ekstraklasy – Rakowem Częstochowa 1:2. Bramkę dla KGHM Zagłębia zdobył Kacper Chodyna. 

KGHM Zagłębie Lubin 1-2 Raków Częstochowa

Gole: Kacper Chodyna 88 (k) – Deian Sorescu 18, Strátos Svárnas 28

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach (88, 8. Guram Giorbelidze), 77. Mateusz Bartolewski – 9. Tornike Gaprindaszwili (63, 7. Saša Živec), 18. Filip Starzyński, 99. Łukasz Łakomy, 39. Damjan Bohar – 21. Tomasz Pieńko (63, 19. Rafał Adamski).

Raków: 1. Vladan Kovačević – 7. Fran Tudor, 24. Zoran Arsenić (46, 6. Andrzej Niewulis), 4. Strátos Svárnas – 22. Deian Sorescu (82, 71. Wiktor Długosz), 66. Giánnis Papanikoláou (71, 8. Ben Lederman), 30. Władysław Koczerhin, 27. Bartosz Nowak (60, 5. Gustav Berggren), 11. Ivi López (71, 17. Mateusz Wdowiak), 23. Patryk Kun – 99. Fabian Piasecki.

żółte kartki: Łakomy, Burić, Giorbelidze – Wdowiak.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Paweł Karmelita – Trener KGHM Zagłębia

– Przegraliśmy mecz z bardzo wymagającym zespołem. W związku z przegraną – ocena zespołu może być negatywna. Daliśmy jednak z siebie 100 procent i walczyliśmy o punkty. Ja patrząc na tych chłopców, mogę być zadowolony. Zawiodła nas skuteczność, czyli to, co podczas całej rundy. Jednak strzeliliśmy dzisiaj bramkę i miejmy nadzieję, że to taki pozytywny zalążek do czegoś więcej.

Marek Papszun – Trener Rakowa

– Cel zrealizowany, chcieliśmy zakończyć ten rok kalendarzowy zwycięstwem i to zrobiliśmy. Cieszymy się i z tego miejsca chciałbym podziękować naszym kibicom i wszystkim ludziom dookoła klubu, którzy nas wspierają za to, że możemy funkcjonować na tym poziomie i za możliwość rozwoju. Dziękuje też oczywiście piłkarzom i sztabowi za pracę z pełnym poświęceniem, bo nie odpuszczali ani na moment. Przed nami zasłużony odpoczynek i jeszcze raz dziękuje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*