Debiutancka edycja Brother Olympic Winter Camp za nami!

Informacja prasowa PGE Akademia Judo Poznań tekst i zdjęcia Klaudia Świergiel

Tym razem spotkaliśmy się na tatami podczas jesienno-zimowej edycji Olympic Camp.

Przygotowania do campu rozpoczęły się już w poniedziałek (07.11) – tym samym wystartował Olympic Week, czyli tydzień treningów, spotkań i konferencji nie tylko z Gwiazdą Judo Flavio Canto, ale i z trenerem do Grupy Olimpijskiej reprezentacji PGE Akademii Judo Giorgio Vismara oraz z przybywającymi klubami, jak np. Kadra Narodowa Niemiec pod okiem trenera Miquela Ogando Lopes.

Dziewiąta edycja campu była wyjątkowa, zawodnicy i zawodniczki mogli najpierw sprawdzić swoje umiejętności podczas XIV Memoriału im. Jigoro Kano w Judo, a kolejno mięli okazję na ich dopracowanie i wzbogacenie.

Na spotkanie z brazylijskim judoką przybyło 671 judoków – w tym 542 zawodników. Podczas całego weekendu odbyło się dziewięć treningów – piątkowy wspólny oraz cztery dla każdej z dwóch grup treningowych (kolejno w sobotę i niedzielę). Na macie mogli stanąć zawodnicy już od rocznika 2014, aż do seniora i trenera – każdy mógł uczestniczyć w treningach technicznych oraz randori.

Kolejna edycja Olympic Camp obfitowała w niezwykłe emocje, ogromną dawkę wiedzy technicznej, ale i merytorycznej – Canto przekazał uczestnikom cenne rady nie tylko istotne w sporcie, jakim jest judo, ale i poza matą – dziękujemy i do zobaczenia w kwietniu 2023.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*