XIV Memoriał im. Jigoro Kano – Szansą dla Każdego!

Informacja prasowa PGE akademia Judo Poznań tekst i zdjęcia Klaudia Świergiel

Za nami XIV Memoriał im. Jigoro Kano – Szansą dla Każdego!

W zawodach wzięło udział 905  zawodników z 81  klubów, odbyło się 1313  walk w 10 różnych kategoriach.

Nasz turniej jako cykliczna impreza organizowany jest ku pamięci Twórcy Judo Mistrza Jigoro Kano. Jednocześnie tegoroczna edycja była kolejnym spotkaniem z cyklu International Judo League.

Podczas memoriału na tatami gościliśmy dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnościami. Pojawiły się reprezentacje nie tylko klubów z Polski, ale również z Litwy, Czech i UkrainY.

Według klasyfikacji zawodów PGE Akademii Judo w rywalizacji drużynowej na podium stanęli:

  1. PGE Akademia Judo
  2. Klub SameJudo
  3. Gwardia Koszalin

Gratulujemy każdej zawodniczce i zawodnikowi z osobna, każdej trenerce i każdemu trenerowi, opiekunom, rodzicom i bliskim!

Tegoroczna edycja była naprawdę wyjątkowa – spotkanie wystartowało zawodami 11.11, jednak zaraz po nich mieliśmy okazję spotkać się na macie z Gwiazdą Judo Olympic Camp tj. z brazylijskim judoką Flavio Canto – brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Atenach w wadze 81kg.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia lub klubu tj. Grupa PGE, Sushi&Food Factor, Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Aniger oraz International Judo League.

Dziękujemy wszystkim za obecność – każdej klubowej i indywidualnej reprezentacji.

Dziękujemy za pomoc osobom zaangażowanym i wspierającym.

Dziękujemy wszystkim kibicom.

Cieszymy się, że stanęliśmy razem na tatami, że razem uczciliśmy pamięć o Jigoro Kano – trwajmy w tym dalej i nieustannie twórzmy historię judo, a przede wszystkim #judofamily!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*