Tadeusz Fajfer będzie dyrektorem sportowym Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst i zdjęcie Klaudia Berda

Tadeusz Fajfer wraca do Warty Poznań i znów – tak jak blisko 12 lat temu – będzie dyrektorem sportowym „Zielonych”. Stanowisko obejmie 1 grudnia, gdy wygaśnie jego umowa z Legią Warszawa.

Urodzony w 1959 roku Tadeusz Fajfer to postać bardzo dobrze znana kibicom piłkarskim – nie tylko w Poznaniu czy Wielkopolsce. Jako bramkarz Lechii Gdańsk w 1983 roku bronił w meczach Pucharu Zdobywców Pucharów, z Juventusem Turyn, jedną z najlepszych drużyn Europy w tamtym okresie. Przez kilka sezonów był później zawodnikiem Chrobrego Głogów, a karierę zakończył w Dyskobolii Grodzisk Wlkp. – był jej podstawowym bramkarzem w Ekstraklasie w wieku 39 lat.

Potem pozostał przy piłce. Pracował jako trener bramkarzy, a następnie dyrektor sportowy. Właśnie w klubie z Grodziska Wlkp., ale także dwukrotnie w Polonii Warszawa. Między jedną a drugą kadencją w stolicy, przez pół roku, wiosną 2011 roku Tadeusz Fajfer był dyrektorem sportowym Warty Poznań, która okazała się rewelacją rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy.

– Cieszę się, że wracam do Warty. Jestem rodowitym poznaniakiem. Pracowałem już w tym klubie, krótko, bo krótko, ale takie były uwarunkowania związane z moim kontraktem w Polonii Warszawa. W ostatnim czasie często bywałem na meczach Warty w Grodzisku Wlkp. i znam potencjał tej drużyny. To pomogło mi podjąć decyzję o objęciu stanowiska dyrektora sportowego. Jestem gotowy, by od pierwszego dnia działać w kierunku tego, żeby pion sportowy funkcjonował jeszcze lepiej – mówi Tadeusz Fajfer, który oficjalnie rozpocznie urzędowanie 1 grudnia. Do końca listopada jest bowiem związany kontraktem z Legią Warszawa. – Przez ostatnie 8 lat byłem w dziale skautingu Legii, jako skaut. Obserwowałem zawodników pod kątem pierwszego zespołu, jak i akademii. Zajmowałem się zarówno rynkiem polskim, jak i rynkami zagranicznymi.

Tadeusz Fajfer obejmie stanowisko, na którym był wakat od początku marca, gdy z klubu odszedł Radosław Mozyrko. Przez ostatnie miesiące część obowiązków dyrektora sportowego Warty wykonywał Piotr Barłóg.

Jaki pomysł na „Zielonych” ma Tadeusz Fajfer? – Z pewnością wyzwania są duże, tak jak w każdym klubie Ekstraklasy. To przecież dyrektor sportowy bierze na swoje barki kwestię budowy kadry drużyny, oczywiście przy współpracy z trenerem i działem skautingu. Będziemy dążyli do tego, żeby drużyna nadal punktowała, a do tego grała widowiskowo, zdobywała bramki. Żeby był to futbol atrakcyjny dla kibiców, co może przyciągnąć jeszcze więcej ludzi na trybuny – mówi nowy dyrektor sportowy Warty Poznań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*