Zwycięski 55 Memoriał Klemensa Maciaszczyka

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

W sobotę (19.11.2022) jak co roku w Rogowie, już po raz 55 odbył się Memoriał Klemensa Maciaszczyka. Dla drużyny WKS Grunwald Poznań hokeja na trawie, tym razem w odmianie halowej, turniej był bardzo radosny, ponieważ spośród uczestniczących 5 zespołów okazaliśmy się najlepsi. Zwyciężając w turnieju rozpoczęliśmy oficjalnie sezon halowy 2022/2023. Do naszej drużyny na sezon halowy dołączyli: Waldemar Rataj i Michał Wachowiak. Oczywiście, w głównej mierze manewr ten ma na celu wzmocnienie drużyny na występ w Halowym Pucharze Europy gr. A w Turcji, w dniach 17-19.02.2023. Turniej ujawnił wiele mankamentów w grze zespołu, szczególnie duże problemy dało się zauważyć w zgraniu drużyny. Jest to jednak początek sezonu, przed trenerami zatem dużo pracy na treningach i podczas występów ligowych w Hokej Superlidze, aby do występów w pucharze Europy zespół był w maksymalnej formie i dyspozycji. W sobotę były również pozytywne akcenty. Szczególnie podkreślić należy bardzo dobry występ najmłodszego zawodnika w ekipie WKS Grunwald Poznań – naszego bramkarza, Maksymiliana Pawlaka. Kilka interwencji tego młodego goalkeepera było przedniej marki, więc nasz bramkarz nr 1 – Mateusz Popiołkowski nie musi się martwić o obsadę bramki podczas jego nieobecności. Reasumując: „pierwsza lewa” rozpoczynającego się już 3 grudnia 2022 sezonu halowego należy do aktualnych mistrzów Polski w hali – WKS Grunwald Poznań! #Wjednościsiła!

P.S. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować LKS Rogowo hokej na trawie za zaproszenie na turniej i świetną organizację tego memoriału. Jako środowisko możemy brać z Was przykład pracy zespołowej, życzliwości i atmosfery wokół hokeja na trawie w Rogowie, którą tworzycie.

Również w sobotę oficjalnie pożegnaliśmy naszych kolegów: Piotra Kozłowskiego, Karola Majchrzaka, Adriana Krokosza i Mateusza Hulbója, którzy zakończyli występy w WKS Grunwald Poznań i teraz reprezentują LKS Rogowo. Przez ostatnią dekadę byliście podporą zespołu wojskowego i jeszcze raz dziękujemy za wydatny wkład w sukcesy, które razem odnosiliśmy w Polsce i na arenie europejskiej. Byliście i jesteście w hokeju na trawie niezastąpieni!!!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*