Skład reprezentacji Polski na PŚ w Kontiolahti

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlony tekst , zdjęcie archiwalne

Trenerzy Tobias Torgersen i Rafał Lepel powołali skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Pucharu Świata. W Kontiolahti wystartuje ośmioro Biało-Czerwonych.

Zarówno kadra kobiet, jak i mężczyzn na starty w Finlandii składa się z czterech nazwisk. Trener Torgersen już wcześniej zdecydował, że w pierwszych zawodach wystartują Kamila Żuk, Anna Mąka i Joanna Jakieła. Czwarte miejsce było zarezerwowane dla najlepszej zawodniczki weekendowego sprawdzianu. Ostatecznie skład uzupełniła Natalia Sidorowicz.

Opiekujący się kadrą mężczyzn Rafał Lepel nie miał zbyt dużego pola do manewru. Zgrupowanie w Norwegii rozpoczynał co prawda z szóstką podopiecznych, ale Tomasz Jakieła z powodu kontuzji barku musiał wrócić do Polski. Z kolei Konrad Badacz starty rozpocznie w zawodach Pucharu IBU Juniorów i aktualnie trenuje z kadrą młodzieżową w Obertilliach. W Skandynawii zostali Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Marcin Zawół i to właśnie ta czwórka w przyszły wtorek zainauguruje sezon Pucharu Świata. W Kontiolahti od 29 listopada do 4 grudnia rozegrane zostaną biegi długie, sprinty, biegi pościgowe oraz wyścigi sztafet.

Równolegle odbywać się będą zawody Pucharu IBU w Idre. W Szwecji w roli trenera kadry B zadebiutuje Olivier Tetaz, który do dyspozycji będzie miał dziesięcioro podopiecznych. W rywalizacji kobiet wystartują Magdalena Gwizdoń, Magda Piczura, Kamila Cichoń, Dominika Bielecka oraz debiutująca na tym poziomie zawodów Wiktoria Celczyńska. Wśród mężczyzn powołania do składu otrzymali Przemysław Pancerz, Wojciech Filip, Wojciech Skorusa, Wojciech Janik i Patryk Bryn.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*