Anastasiia Hryshchuk: Jestem dumna z dziewczyn.

Biuro Prasowe ŁKS Commercecon Łódź tekst , zdjęcie Paweł  Ciesielski

ŁKS Commercecon Łódź dość gładko wygrał w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko OnlyBio Pałacowi Bydgoszcz, a zadowolenia po tym meczu nie ukrywała atakująca Łódzkich Wiewiór Anastasiia Hryshchuk. – Zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze w bloku, w przyjęciu i w ataku też niesamowicie. To był szybki mecz i szybka wygrana. Jestem dumna z dziewczyn.

Młoda siatkarka praktycznie w każdym meczu dostaje szansę gry od trenera Alessandro Chiappiniego, który dba o to, żeby wszystkie zawodniczki były w każdym momencie gotowe do gry. – To jest niesamowite doświadczenie i jestem bardzo ucieszona z tego powodu, że trener daje mi szansę pokazać się i spróbować się na takim poziomie – skomentowała ten fakt Hryshchuk.

Piątą wygraną z rzędu w stosunku 3:0 ocenił również asystent trenera Chiappiniego Adrian Chyliński. – Wydaje mi się, że każda seria jest fajna, ale na razie nie liczyliśmy tych zwycięstw, ale jeżeli będziemy nadal je kontynuować, to pewnie zaczniemy. Serie, które mogą zapisać się w historii klubu, są super. W Legionovii, w której pracowaliśmy w zeszłym sezonie, mieliśmy serię jedenastu zwycięstw, to chyba rekord klubu. Może uda się napisać podobną historię w ŁKS-ie, choć zbliżają się trudne spotkania. Za chwilę startuje Liga Mistrzyń, więc będzie ciężko, ale wszystko jest możliwe.

Szkoleniowiec przyznał, że zespół spodziewał się większego oporu Pałacu Bydgoszcz w tym spotkaniu i wskazał elementy, które zaważyły na takim wyniku. – Spodziewaliśmy się większej presji ze strony Pałacu, ale przytrafiły się tam chyba problemy zdrowotne, bo byli bez Poli Nowakowskiej, co zapewne zaburzyło system gry. Oczywiście też Monika Gałkowska, która ciągnęła wcześniej grę tego zespołu, dziś zagrała słabiej, ale wynikało to przede wszystkim z naszej dobrej gry, zwłaszcza w systemie blok-obrona, szczególnie w bloku dobrze czytaliśmy rywala. Piętnaście bloków w trzysetowym spotkaniu to znakomity rezultat.

W poniedziałek, 28 listopada ŁKS Commercecon Łódź zagra na wyjeździe z #VolleyWrocław (20:30), zaś kilka dni później zmierzy się z Developresem Bella Dolina Rzeszów w łódzkiej Sport Arenie (2 grudnia, 17:30).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*