Juniorzy Śląska mistrzem jesieni.

Biuro Prasowe Śląsk Wrocław tekst , zdjęcia  Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Zakończyła się runda jesienna Centralnej Ligi Juniorów U-15, w której zespół Akademii Śląsk Wrocław okazał się najlepszy w grupie C, w której rywalizują drużyny z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. – Wierzę, że utwierdzi to chłopców w przekonaniu, że codzienna pracy przynosi zamierzone efekty i warto temu dużo poświęcić – mówi Pawłem Dziakowicz, trener Śląska U-15.

Śląsk Wrocław jest klubem z największą w kraju liczbą na poziomie centralnym. Kobiece zespoły WKS-u można oglądać w Ekstralidze oraz Centralnych Ligach Juniorek U-17 i U-15, zaś męskie w Ekstraklasie, II lidze oraz Centralnych Ligach Juniorów U-19, U-17 i U-15. Właśnie w tych ostatnich rozgrywkach podopieczni Akademii Śląska poradzili sobie wyjątkowo dobrze. Mimo niemrawego początku wrocławianie okazali się jesienią najlepsi w grupie, wyprzedzając m.in. Raków Częstochowa, Górnika Zabrze i Zagłębie Lubin.

Zawodnicy Śląska rozpoczęli sezon mało udanie, ponieważ w pierwszych trzech kolejkach zgromadzili na swoim koncie jedynie dwa remisy i jedną porażkę. Jak się okazało, to były jednak złe dobrego początki. – Początek rundy był prawdziwą próbą, w której wiele rzeczy nie szło po naszej myśli. Nie wygraliśmy trzech kolejnych meczów, do tego pojawiły się kontuzje – wspomina Paweł Dziakowicz, trener zespołu U-15 Śląska. – Patrząc jednak z perspektywy czasu, dobrze, że ten trudny moment wystąpił. On jest potrzebny w piłce nożnej, aby robić postęp, aby nie spoczywać na laurach i przede wszystkim – aby się rozwijać. Właśnie takimi słowami często posługiwaliśmy się w tamtym okresie rozmawiając z zawodnikami. Taki kubeł zimnej wody już na samym początku miał kluczowe znaczenie w dalszej części rundy, dzięki temu byliśmy jeszcze mocniejsi – dodaje szkoleniowiec.

Po słabym początku młodzi piłkarze WKS-u złapali jednak wspaniałą formę i zaliczyli kapitalną serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Najbardziej efektowne było to z Chrobrym Głogów – aż 10:0! Na tym poziomie rozgrywkowym wyniki są już rzecz jasna istotne, ale nie one są celem samym w sobie. W Akademii Śląska dużą wagę przykłada się do indywidualnego rozwoju zawodników, zwiększania świadomości, przygotowania młodych piłkarzy do kariery seniorskiej. Dużym wyróżnieniem i docenieniem pracy klubu są również powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Z zespołu U-15 do drużyny narodowej trafiło trzech piłkarzy: Mateusz Cegliński, Oliwier Siniawski i Dawid Korzeniowski.

– Super sprawą dla nas jest również współpraca z niemieckim Hoffenheim, która tworzy się pomiędzy naszymi klubami. Wymiana poglądów na temat szkolenia, przedstawienie filozofii oraz doświadczenie przez chłopców innego treningu w zagranicznej akademii jest czymś nieocenionym. Patrząc jak to wygląda na poziomie europejskim muszą być zmotywowani do jeszcze cięższej pracy. Budujące jest, że trenerzy Hoffenheim w bardzo pozytywnych słowach ocenili gra trójki naszych reprezentantów – dodaje Dziakowicz.

W ostatecznej tabeli rundy jesiennej Śląsk o dwa punkty wyprzedził Raków, a o sześć Odrę Opole. Na kolejnych miejscach znalazły się akademie innych ekstraklasowych drużyn – Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. Gratulacje dla zawodników i sztabu!

Młodzi wrocławianie mają szansę dołączyć do Akademii Śląska Wrocław i w przyszłości osiągać takie sukcesy jak zespół trenera Pawła Dziakowicza. Już w niedzielę, 18 grudnia 2022 roku, pod balonem Olimpijski FC przy al. Paderewskiego 35 we Wrocławiu, zostanie przeprowadzony zimowy nabór do zespołów dziecięcych Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Klub zaprasza zawodników urodzonych w latach 2010-2017. Szczegóły i zapisy TUTAJ.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*