Poznańska Dziecięca Liga Judo 2022 za nami!

Informacja prasowa PGE Akademia Judo Poznań tekst i zdjęcia

W niedzielę 27.11.2022 odbył się ostatni tj. V etap Poznańskiej Dziecięcej Ligi Judo.

W zawodach kolejny raz wystartowało ponad 300 zawodników z podziałem na 4 grupy. Każdy zawodnik otrzymał medal z postacią, która ma zwracać uwagę na ważne zasady judo.

Piątą z nich był klubowa maskotka IPCIO: jego imię pochodzi od komendy “Ippon” czyli terminu używanego w sportach walki, jakim jest judo. IPPON oznacza decyzję sędziowską o zakończeniu walki przed czasem i ogłoszeniu zwycięstwa jednego z zawodników w wyniku uzyskania pełnego punktu. Kolejny bohater ma być dla najmniejszych judoków dowodem na to, że jeśli czegoś chcemy, to wszystko jest możliwe, więc jeśli chcemy wygrać, to zróbmy to!

IPCIO wraz z pozostałymi postaciami tj. małpka REI, bóbr OBI, tygrysek HAJIME oraz renifer DAN mają za zadanie motywować młodych judoków do ciągłego rozwijania się i poznawania nowych technik – jednocześnie medale ze wszystkich edycji łączą się w jedną całość, tworząc wyjątkową kolekcję.

Dziękujemy za obecność każdemu zawodnikowi i zawodniczce, szczególnie tym, którzy pojawili się na wszystkich etapach oraz tym, którym udało się stanąć na podium i zebrać wszystkie krążki – to spośród nich będzie losowana nagroda główna Wigilijnej Gali Akademii Judo (już 17 grudnia).

Dziękujemy również sponsorom i partnerom wydarzenia oraz klubu  tj. Miasto Poznań, Grupa PGE oraz Sushi&Food Factor.

Do zobaczenia podczas Poznańskiej Dziecięcej Ligi Judo 2023!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*