Trzy dni juniorskich emocji – przed nami V PKO Baltic Volleyball Cup!

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk tekst i plakaty

Od piątku do niedzieli, od 2 do 4 grudnia, hala Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej zamieni się w arenę zaciętych, siatkarskich zmagań. Trefl Gdańsk po raz kolejny organizuje bowiem grudniowy turniej dla męskich zespołów juniorów. Sponsorem Tytularnym zmagań został PKO Bank Polski, więc zespoły zmierzą się pod szyldem V PKO Baltic Volleyball Cup. Do Gdańska zawitają ekipy z Krakowa, Warszawy, Olsztyna oraz Bydgoszczy, a łącznie z dwoma juniorskimi zespołami Trefla rozegrają 15 meczów. Wszystkie spotkania będą otwarte dla publiczności, a także transmitowane w internecie. Na zwieńczenie sportowej rywalizacji w niedzielę o godz. 15:00 w hali odbędzie się uroczysta ceremonia zakończenia zmagań. Sponsorami i Partnerami turnieju są także Miasto Gdańsk, Trefl SA, Nata Aqua oraz Speednet.

Towarzyski turniej dla najlepszych zespołów w kategorii juniorów to już grudniowa tradycja Trefla Gdańsk. Tym razem rywalami drużyn Trefl Gdańsk I i Trefl Gdańsk II będą KS Metro Warszawa, AZS UWM Olsztyn, SMS Sparta AGH Kraków oraz BKS Chemik Bydgoszcz. Tak jak i rok temu zmagania rozpocznie bratobójczy pojedynek gdańszczan, w piątek 2 grudnia o godz. 9. Pierwszego i drugiego dnia turnieju mecze trwać będą aż do godz. 21 i toczyć się będą systemem każdy z każdym. Łącznie z ostatnim dniem rywalizacji ekipy przez trzy dni rozegrają aż po pięć spotkań, a ostateczna klasyfikacja zależeć będzie od liczby wywalczonych punktów. Kluczowymi starciami będą więc niedzielne spotkania pomiędzy pierwszym zespołem juniorów Trefla Gdańsk i rywalami z Krakowa (godz. 9), pojedynek warszawian z olsztynianami (godz. 11) oraz bydgoszczan z drugą ekipą gdańszczan (godz. 13). Po ostatnim meczu zmagania zwieńczy uroczysta ceremonia zakończenia. Wszystkie spotkania są otwarte dla publiczności, a także będą transmitowane w internecie.

– Grudniowo-mikołajkowy turniej dla juniorów świetnie się już wpisał w terminarz Trefla Gdańsk. Ogromnie się cieszymy, że w tegorocznej edycji dołącza do nas taka marka jak PKO Bank Polski i zawodnicy zmierzą się pod szyldem V PKO Baltic Volleyball Cup. Od początku istnienia klubu szkolenie młodzieży jest dla nas równie ważne, jak prowadzenie drużyny seniorów, rokrocznie meldujemy się w turniejach finałowych mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także zajmujemy czołowe pozycje w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Piąta już edycja PKO Baltic Volleyball Cup i współpraca z tak znaną i uznaną instytucją jak PKO Bank Polski pokazują także, że towarzyskie zmagania organizowane przez nasz klub na stałe wpisały się w terminarz juniorskiego sezonu. Dziękujemy zarówno PKO Bankowi Polskiemu, jak i Miastu Gdańsk, firmom Trefl SA, Nata Aqua oraz Speednet, że po raz kolejny możemy wspólnie dostarczać siatkarskich emocji, a zespołom dać możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

PKO Bank Polski zna siłę z jaką sport przyciąga ludzi. Od lat wspiera inicjatywy sportowe angażując się w projekty ogólnopolskie i lokalne. Do najbardziej znanych należą współpraca z piłkarską Ekstraklasą, jeździeckimi zawodami CAVALIADA Tour, a także autorski program PKO Biegajmy razem.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 439 mld zł. Po 9 miesiącach 2022 r. bank wypracował 1,6 mld zł zysku netto. Spółka obsługuje 11,6 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, z której aktywnie korzysta 7 mln klientów, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Spółka wzmacnia swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i na Słowacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*