Maciej Juszt: Allianz zepchnął nas do defensywy

Biuro Prasowe ŁKS Commercecon Łódź tekst i zdjęcie

ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął udział w tegorocznej Lidze Mistrzyń od porażki 0:3 z Allianz MTV Stuttgart. Jak podkreślił Maciej Juszt, asystent trenera Alessandro Chiappiniego, zespół z Niemiec zepchnął Łódzkie Wiewióry do defensywy, a ważnym elementem była zagrywka.

– Na pewno zagrywka to był ten element, który zdecydował. Chcieliśmy na nich od początku “wsiąść” tą zagrywką i pokazać, że jesteśmy silniejsi w tym elemencie. Nie udało się – podkreślił.

– Łatwo grały – dodał na temat występu rywalek. – Miały bardzo dobre przyjęcie i to skutkowało bardzo wysokim procentem w ataku. Zepchnęły nas do defensywy i musieliśmy sobie radzić na wysokiej piłce, co też było ciężkie, bo Stuttgart jest dobrze poukładany w bloku i obronie. Czasami ciężko nam się było przebić.

Trener Maciej Juszt podkreślił, że mimo porażki, cele ŁKS-u Commercecon się nie zmieniają. – Wciąż wierzymy, że z rywalizacji ze Stuttgartem, Teneryfą i Fenerbahce jesteśmy w stanie wyjść zwycięsko. Nie ulega to wątpliwości.

Dla Britt Bongaerts przyjazd do Łodzi był okazją do ponownej gry przed łódzką publicznością. Holenderka cieszła się nie tylko z wyniku swojej drużyny, ale i z możliwości wstępu przed kibicami ŁKS-u Commercecon. – To wspaniałe zagrać znów przed tmi ludźmi. Wiedziałyśmy przed meczem, że mamy swoje problemy zdrowotne, a ŁKS to druzyna, która dotychczas wygrała wszystkie swoje mecze. Myślę, że wywarłyśmy dużą presję zagrywką. Każdy zrobił to, co do niego należało i bardzo cieszę się ze zwycięstwa – oceniła rozgrywająca.

W następnej kolejce Allianz MTV Stuttgart zmierzy się z Fenerbahce Opet Stambuł. Turczynki w 1. rundzie pokonały 3:0 hiszpański zespół Tenerife La Laguna. Według Britt Bongaerts w grupie D nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika. – Mamy w tym roku silną grupę z mocnymi drużynami, więc każdy mecz będzie bardzo ważny – podkreśliła Holenderka.

ŁKS Commercecon Łódź w drugiej kolejce LM zagra na wyjeździe z Tenerife La Laguna. Spotkanie zaplanowano na 20 grudnia, na godzinę 20:30 czasu polskiego.

Zanim jednak łodzianki udadzą się na Teneryfę, czekają je dwa mecze ligowe: 11 grudnia o 16:00 z Roleskim Grupą Azoty Tarnów i 16 grudnia o 19:00 z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Oba spotkania ŁKS Commercecon Łódź rozegra na wyjeździe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*