CAVALIADA Poznań: Grand Prix dla Holendra

Biuro Prasowe Grupa MTP tekst Małgorzata Lamparska , zdjęcia Dava Palej

W PKO Bank Polski Grand Prix CAVALIADY w Poznaniu zwycięstwo odniósł gość z Holandii – Remco Been.

50 par z 12 krajów wystartowało w konkursie PKO Bank Polski Grand Prix, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Był to konkurs zaliczany do światowego rankingu, CAVALIADA Tour oraz Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Parkur podstawowy był pełen zadań technicznych, a błędy przydarzały się na całym torze. 10 zawodnikom udało się pokonać go bez punktów karnych, więc w finałowym barażu nie brakowało sportowych emocji. Ostatecznie w rozgrywce triumfował reprezentant Holandii – Remco Been na koniu Holland VD Bisschop, który był pierwszym zawodnikiem na liście startowej.

– Kiedy oglądałem parkur, pomyślałem, że dziś może się udać dobry wynik. Myślę, że to była dobra robota gospodarza toru. W rozgrywce musiałem podjąć ryzyko, ale postanowiłem pojechać dalszą trasą pomiędzy 1 a 2 przeszkodą. Byłem trochę zestresowany oglądając rywali, okazuje się, że 10 przejazdów to dość długo! [Holland VD Bisschop] to bardzo uważny koń, zawsze walczy dla mnie na arenie. To moja pierwsza wizyta na CAVALIADZIE, chyba muszę wrócić! – mówił zawodnik.

Na drugim miejscu znalazła się Szwedka Irma Karlsson na Chacconu, a trzeci był inny Holender – Niels Kersten na wałachu Grieg S. Tuż poza podium uplasował się Polak Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Warto też odnotować bardzo udany występ mistrzyni Polski Juniorów – Natalii Stefańskiej na Kapucijn V/D Donkhoeve, która zajęła miejsce 9.

– Bardzo lubię takie wyzwania, nie spodziewałam się bezbłędnego przejazdu, bo parkur był bardzo techniczny i wymagał z mojej strony wiele dyscypliny. Jednak dziś wszystko poszło gładko. Zgraliśmy się i było tak, jak chciałam – mówiła amazonka.

Konkurs Małej Rundy, o nagrodę firmy Nowy Adres, pod patronatem Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, zakończył się wygraną Michała Tyszko na Marco Polo. Niewiele wolniejszy był Dawid Skiba na La Vulkano L, a Top 3 zamknął Litwin Kristupas Petraitis na koniu Baironas.

Niedziela to także finałowe zmagania w ramach CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. W kategorii MINI po pięciokonnej rozgrywce zwyciężyła Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego – Julia Nazarewicz na Tango, a trzecie Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na klaczy Wedog Pride N Joy. W MIDI po zwycięstwo pogalopowała Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce, tuż za nią znalazła się Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, a trzecia była Zofia Krzeszewska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Vales Blueray.

W konkursie Immergas Dressage Tour oglądaliśmy dziś programy dowolne do muzyki. Najwyższe noty otrzymała Sandra Sysojeva z KS Centurion na ogierze Found Boy. Druga była dziś Teresa Tomaszewska z KJ Welt Opypy na Belle Couture M, a trzecie Natalia Plata z JKS Barłomino na Dolcetto.

Finał Rundy Amatorów, o nagrodę Hotelu i Restauracji Port Sołacz, pod patronatem TVP3 Poznań, wygrała Nina Sućko na koniu Cormitello. Miejsce drugie zajęła para z Holandii – Juul Smits i Nairobie van d’Hoeve, a trzecie Magdalena Dreger na wałachu Khadir.

Dziś rozegrano także finałowe konkursy cyklu Wielkopolski Talent Roku w kategorii Wielkoponiacy. Najlepsi okazali się zawodnicy KJ Podkowa Gruszczyn. W konkursie dla kuców Midi triumfował Ignacy Luboński na koniu S-Piorun, a w Maxi Wiktoria Cwalina na Szogunie.

Za nami cztery dni pełne sportowych emocji na najwyższym poziomie. Przez areny CAVALIADY Poznań przegalopowało w ten weekend ponad 600 koni, a bogaty program uświetniły widowiskowe pokazy. W tym sezonie halowym na kibiców czekają jeszcze imprezy CAVALIADA Sopot oraz finał cyklu – CAVALIADA Kraków. Latem po raz pierwszy jeździecka arena zawita na plaży w Świnoujściu. Bilety dostępne na ToBilet.pl

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem zakończonej imprezy było Miasto Poznań, a partnerami Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/891

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*