18. kolejka PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Wisła Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst Michał Łada , zdjęcia  Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

Wypowiedzi trenerów Stano i Kaczmarka po meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Wisła Płock (1:0), w którym zwycięską bramkę zdobył dla gospodarzy Łukasz Zwoliński.

Pavol Staňo (Wisła Płock):

– Wychodziliśmy na ten mecz pewni siebie. Jesteśmy dobrze natrenowani. Chcieliśmy prowadzić grę. Myślę, że w pierwszej połowie nie wyglądało to źle. Brakowało konkretów i klarownych sytuacji. Nie za bardzo nam wychodziła finalizacja. Właśnie nad tym pracujemy i kolejna taka sama bramka… To boli. Karnego nie udało się strzelić, końcówka była przerywana. Dobrze kradli czas i dużo sytuacji nie stworzyliśmy. Gratuluję Lechii Gdańsk trzech punktów. Nas czeka robota.
Marcin Kaczmarek (Lechia Gdańsk):
– Bardzo się cieszę, że ten pierwszy mecz na inaugurację wygraliśmy i możemy się cieszyć z trzech punktów. To jest oczywiście bardzo ważne w kontekście tego, co nas czeka dalej. Dobrze zacząć punktowo, analizować, poprawiać, wyciągać wnioski. Eliminować to, co nie do końca nam się dziś udawało. Gratulacje dla zespołu. Udało się dobrze pobronić. Nie popełniliśmy zbyt wielu błędów. Nie przypominam sobie wielu czystych sytuacji. Musimy wymagać więcej, jeśli chodzi o kreację na połowie przeciwnika. Dopisało nam też troszeczkę szczęścia – niewykorzystany rzut karny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*