Wysokie zwycięstwo BM Stali.

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia Andrzej Romański/EBL

Rewelacyjne niedzielne spotkanie Energa Basket Ligi w wykonaniu BM Stali! Ostrowianie we własnej hali pokonali Arriva Twarde Pierniki Toruń aż 90:58.

Adonis Thomas i Josh Perkins na początku sprawiali, że to gospodarze prowadzili 7:3. Sytuację dość szybko zmieniali jednak Vasa Pusica wraz z Joey Brunkiem. Po późniejszych trójkach Bartosz Diduszki i Sterlinga Gibbsa przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu punktów. Ostrowianie zmniejszyli lekko straty, ale po 10 minutach było 13:16. W drugiej kwarcie BM Stal wracała na prowadzenie dzięki zagraniom Nemanji Djurisicia. Po jego kolejnej akcji różnica wzrosła do dziewięciu punktów! Torunianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a rywale zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Do ataku włączył się też Damian Kulig, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:24.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana zanotował rewelacyjną serię 12:0 i po kolejnej trójce Damiana Kuliga miał już blisko 30 punktów przewagi! Duet Sterling Gibbs – Vasa Pusica starał się na to reagować, ale kilka ich akcji to zdecydowanie za mało. Po 30 minutach i wsadzie Aigarsa Skele było aż 67:38. Ostatnia część spotkania tak naprawdę niczego już nie mogła zmienić, ponieważ przewaga gospodarzy była zbyt wysoka. Po sześciu punktach z rzędu BM Stal prowadziła nawet 35 punktami, a ekipa trenera Cedrica Heitza nie miała już szans na odrobienie strat. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli aż 90:58.

Najlepszym graczem gospodarzy był Nemanja Djurisić z 22 punktami i 9 zbiórkami. Joey Brunk zdobył 14 punktów i 11 zbiórek dla gości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*