Wywiad z Agatą Szafran oraz Poznańska Dziecięca Liga Judo

Informacja prasowa PGE Akademia Judo Poznań tekst i zdjęcia Klaudia Świergiel

1.Złoto podczas International Tour – GRAND PRIX of the Czech Republic

Agata Szafran (-63) zdobywa złoto podczas International Tour – GRAND PRIX of the Czech Republic!
Zawody te były Inauguracyjnym turniejem w czeskiej stolicy i jednocześnie Międzynarodowym Pucharem w poszczególnych krajach z nagrodami finansowymi. Był to także sprawdzian przed seniorskimi zawodami European Open (Puchar Świata), który nasza zawodniczka zdała celująco!

Jak się czułaś podczas minionych zawodów?
“Minione zawody były dla nas sprawdzianem formy, żeby trenerzy wiedzieli nad czym musimy jeszcze popracować podczas przygotowań do głównych startów. Miałam 4 walki, pierwszą z Austriaczką, dwie z Czeszkami i finał z Polką. Na macie czułam się bardzo dobrze zarówno psychicznie, jak i fizycznie.”

Jak wyglądają Twoje obecne plany treningowe i startowe?
“Ciężko pracujemy na treningach, jeździmy dużo po świecie, żeby walczyć z najlepszymi, a zdobywane przez nas medale są tego dowodem. Teraz skupiam się na kolejnym starcie, który odbędzie się już niedługo w Warszawie. Będzie to mocno obsadzony turniej-Warsaw European Open. Chciałabym tam zrobić dobre walki i przywieźć medal do Poznania. Przed startem w Warszawie przygotowuję się podczas treningów  trenerem Giorgio w Poznaniu, za mną równie camp w Bytomiu.”

Jaki jest Twój główny cel?
“Moim tegorocznym celem jest zaistnieć na arenie międzynarodowej. W klubie mamy do tego idealne warunki, więc nie pozostaje nic jak ciężko trenować i walczyć o medale na najważniejszych turniejach.”

2. Poznańska Dziecięca Liga Judo 2023

Za nami pierwszy etap Poznańskiej Dziecięcej Ligi Judo 2023, czyli zawodów dla wszystkich dzieci trenujących w klubie!

Na turnieju pojawili się zawodnicy nie tylko z Poznania, ale i z Mosiny, Dąbrówki, Lubonia, Czapur, Murowanej Gośliny, Czerwonaka i Owińsk.

Tegoroczna Dziecięca Liga Judo objęta została patronatem Flavio Canto – Gwiazdy Judo debiutanckiej edycji Winter Champion Judo Camp 2022.

Flavio to brazylijski judoka, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobył złoty Medal Olimpijski.

Ten doskonały zawodnik oprócz najwyższych umiejętności sportowych, posiada również wielkie serce, ucząc i promując judo wśród najmłodszych zawodników i zawodniczek z najuboższych dzielnic Rio De Janeiro.

Flavio nosi na swojej judodze 6 symboli, których znaczenia kierują jego decyzjami nie tylko na macie, ale i w życiu, są to:
1. ODWAGA
2. POKORA
3. SZACUNEK
4. NIEZŁOMNOŚĆ
5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
i w końcu 6. SOLIDARNOŚĆ!

Wszystkie z sześciu zasad, które reprezentuje judoka są tym, czego jako klub chcemy nauczyć naszych podopiecznych podczas pięciu etapów Poznańskiej Dziecięcej Ligi 2023.
Mamy nadzieję, że nigdy o nich nie zapomną i podobnie jak u Flavio Canto będą im towarzyszyć w każdej sferze życia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*