Fantastyczne widowisko z Barceloną. Industria Kielce minimalnie słabsza od Dumy Katalonii

Biuro Prasowe Łomża Industria Kielce tekst i dźwięk Marcin Batóg , zdjęcie archiwalne

Choć wynik czwartkowego meczu 14. kolejki EHF Ligi Mistrzów nie mógł już zmienić dwóch pierwszych pozycji w grupie B, to spotkanie Industrii Kielce z najbardziej utytułowanym klubem na świecie – hiszpańską Barça – zawsze powoduje szybsze bicie serca. Dość powiedzieć, że w Hali Legionów oglądaliśmy przecież finalistów ubiegłorocznego finału tego turnieju. 

Obie drużyny stworzyły fantastyczne i pełne emocji widowisko. Kibice zobaczyli – w wykonaniu obu zespołów – wiele pięknych akcji, parad bramkarskich i efektownych bramek. W pierwszej połowie przewagę nawet pięciu trafień osiągnęła Barca, ale kielczanie zniwelowali ją do jednej. Właśnie z taką stratą schodzili na pierwsze, a od od pierwszych sekund drugiej odsłony ruszyli z natarciem. Nie tylko odrobili starty, ale i wyszli na prowadzenie trzema bramkami. Przewagi jednak nie udało się utrzymać, pojedynek był zacięty, toczył się gol za gol. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Duma Katalonii i wygrała 32:31.

Do tej wiadomości dołączone zostały wypowiedzi trenera Talanta Dujszebajewa oraz zawodników Tomasza Gębali i Andreasa Wolffa. Zapraszamy do skorzystania z nich podczas przygotowania materiałów poświęconych meczowi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*