John Yeboah najlepszym zawodnikiem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie

Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław S.A. tekst , zdjęcia Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

5 meczów, 3 gole i całe mnóstwo dryblingów, które przyprawiały rywali o prawdziwy zawrót głowy. John Yeboah w ostatnich tygodniach imponują rewelacyjną formą, a jego znakomite występy docenili przedstawiciele PKO BP Ekstraklasy. Niemiecki skrzydłowy został wybrany najlepszym piłkarzem lutego w całej lidze!

23 kluczowe podania, 98 wygranych pojedynków, 74 dryblingi i 5 bramek – statystyki Johna Yeboaha w sezonie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy są imponujące, podobnie jak jego forma od początku rundy wiosennej. W pięciu pierwszych meczach po zimowej przerwie niemiecki skrzydłowy jest praktycznie nie do zatrzymania. Yeboah zdobył 3 bramki, prowadząc zespół Śląska Wrocław do zwycięstw nad faworyzowanymi rywalami – Pogonią Szczecin czy Lechem Poznań. Ponadto, jego gol dał punkt w starciu z Koroną Kielce. Oznacza to, że jeśli John Yeboah strzela, drużyna Ivana Djurdjevicia nie przegrywa!

John Yeboah to jedna z kluczowych postaci w układance serbskiego szkoleniowca od początku bieżących rozgrywek. Skrzydłowy znajduje się w czołówce kilku indywidualnych klasyfikacji – przede wszystkim wśród najlepszych dryblerów. Efektowne i, co najistotniejsze, niezwykle skuteczne zwody stały się już niemalże znakiem rozpoznawczym piłkarza Śląska Wrocław.

Piłkarza Miesiąca tradycyjnie wybrali kapitanowie wszystkich 18 drużyn PKO BP Ekstraklasy. Dodatkowy głos należy do kibiców w mediach społecznościowych. John Yeboah otrzymał najwięcej punktów, wyprzedzając między innymi świetnie dysponowanych Zlatana Alomerovicia czy Bartłomieja Pawłowskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*