Medalowy weekend z lacrosse!

Informacja prasowa Poznań Hussars Ladies tekst i zdjęcia Marcin Basiński

Dwie młodzieżowe reprezentacje Polski w lacrosse kobiet wzięły udział w kolejnej edycji turnieju Berlin Lacrosse Fest i obie wywalczyły srebrne medale w swoich kategoriach.

Rozgrywki odbywały się na boiskach Berliner Hockey Club, a udział w nich brały drużyny z Niemiec, Czech i Polski. Na boisku Poznań Hussars Ladies reprezentowały: Amelia Cupa. Wiktoria Krakowska, Maja Cegłowska, Zuzanna Stasiak, Maja Skonieczna, Afrodyta Chadzinikolau, Urszula Zawieja, Marianna Panek oraz Roksana Szaj. W roli trenerek natomiast wystąpiły Anna Walas i Magdalena Pietrzak.

Mecze rozgrywane były na nowych, olimpijskich zasadach, dzięki którym lacrosse ma zagościć na Igrzyskach w Los Angeles w 2028 roku. Rozmiar boiska został w nich zmniejszony, czas gry skrócony, różnice między zasadami kobiet i mężczyzn zredukowane, wprowadzono zegar 30 sekund na rozegranie akcji. Dzięki temu rozgrywki stają się jeszcze bardziej dynamiczne i widowiskowe, a zawodniczki płynnie przechodzą z obrony do ataku, dzięki czemu każda z nich ma okazję do zdobycia gola. Tak też się stało w Berlinie gdzie każda z poznańskich zawodniczek wpisała się na listę strzelców!

Dla naszej młodszej grupy była to kolejna okazja do zmierzenia się z zawodniczkami z innych krajów, a dla kadry U21 element przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w dniach 2-9 lipca odbędą się w Pradze.

Już w najbliższą sobotę startuje natomiast Polska Liga Lacrosse Kobiet. Zachęcamy do kibicowania i śledzenia poczynań poznańskiego klubu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/PoznanHussarsLadies https://www.instagram.com/poznan_hussars_ladies/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*