Nowe twarze we władzach Warty Poznań S.A.

Fot. Klaudia Berda

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst , zdjęcia Klaudia Berda / Warta Poznań

Bartłomiej Ignaszewski, do niedawna radny Poznania, dołączył do zarządu Warty Poznań S.A. Pełnomocnikiem zarządu klubu ds. rozwoju biznesu został Krzysztof Sałajczyk. Warta Poznań ma też nowego dyrektora marketingu i komunikacji – jest nim Marcin Kozubski.

– Mając na względzie pozytywny wynik sportowy w obecnym sezonie oraz wyzwania stojące przed klubem w najbliższych miesiącach, postanowiliśmy wzmocnić klubowy dział administracji. Wśród kluczowych wyzwań stojących przed Wartą Poznań znajdują się m.in. tematy infrastrukturalne, rozwój przestrzeni biznesowej czy konsekwentne prowadzenie działań wizerunkowych. Wierzę, że nowe osoby wniosą wiele dobrego do naszych działań i będą stanowiły wzmocnienie naszych struktur – mówi Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań.

Zmiany zostały zatwierdzone podczas piątkowego posiedzenia rady nadzorczej klubu. Oznaczają one m.in., że w skład zarządu klubu wchodzą obecnie trzy osoby – oprócz powołanego właśnie Bartłomieja Ignaszewskiego, są tam również dotychczasowi członkowie: Michał Wieczorek i Maciej Wojdyło.

Bartłomiej Ignaszewski ma 36 lat, pochodzi z Poznania, jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W przeszłości pracował w międzynarodowej agencji marketingowej, a także prowadził własną działalność gospodarczą związaną z nowymi technologiami i komunikacją. Życie zawodowe z sukcesami łączył z publiczną pracą w Radzie Miasta Poznania, gdzie przewodniczył Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

– Dołączenie do zielonej drużyny Warty Poznań jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i jeszcze większym wyzwaniem. Liczę na to, że swoją pracą będę mógł dołożyć cegiełkę w budowaniu tak wspaniałego i utytułowanego klubu – mówi Bartłomiej Ignaszewski. – Jako członek zarządu Warty Poznań będę odpowiadał, m.in. za tworzenie i realizacja strategii klubu w zakresie infrastruktury i inwestycji. Liczę na to, że swoją pracą przyczynię się do tego, że Warta znów będzie mogła rozgrywać swoje mecze ligowe w Poznaniu.

Nową twarzą w najstarszym klubie piłkarskim w mieście jest też Krzysztof Sałajczyk, który ma 37 lat i pochodzi z Raciborza. Ukończył studia na kierunku Psychologia w Biznesie na warszawskim Uniwersytecie SWPS oraz podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował jako dyrektor ds. sprzedaży w Polskim Biurze Odszkodowań Komunikacyjnych, następnie założył i rozwijał Fundację Pomocna Dłoń Po Wypadku, między innymi za to został w 2018 roku wybrany osobowością roku w Kategorii Działalność Charytatywna oraz Społeczna na Śląsku.

Zanim trafił do Warty Poznań był prezesem Unii Racibórz. – Od dziecka byłem związany ze sportem, kocham piłkę nożną i bardzo się cieszę, że mogę realizować swoją pasję w tak zasłużonym i cenionym klubie jakim jest Warta Poznań. Moim celem jest budowanie korzystnego klimatu wokół klubu, który ma być jeszcze bardziej atrakcyjny dla przedstawicieli biznesu – podkreśla Krzysztof Sałajczyk.

Z kolei stanowisko dyrektora marketingu i komunikacji „Zielonych” objął 44-letni poznaniak, Marcin Kozubski, absolwent Politechniki Poznańskiej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od blisko 20 lat jest związany z branżą reklamową i marketingową – pracował w agencjach marketingowych w stolicy Wielkopolski, prowadził również własną działalność. Miał okazję współpracować z liderami rynku i dużymi markami.

– Fascynuje mnie budowanie nowych marek, wprowadzanie ich na rynek, jak również strategie wzrostu – mówi Marcin Kozubski. – Z wielką radością i ogromnym entuzjazmem dołączam do Warty Poznań. Będę odpowiadał w klubie za opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowych, budowanie i utrzymywanie pozytywnego wizerunku klubu, który nadal będzie podążał wytyczoną drogą podmiotu odpowiedzialnego społecznie. To dla mnie świetna okazja do wspierania sportowych ambicji Warty Poznań, a także możliwość zwrócenia uwagi na ważne tematy społeczne i ekologiczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*