Dwa poznańskie zespoły powalczą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w tenisie

W najbliższą niedzielę rusza druga edycja LOTTO SuperLIGI, – jedynej odbywającej się w tak unikalnym formacie zawodowej ligi tenisa na świecie.  Do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski przystąpią dwie ekipy z Poznania – AZS i WKS Grunwald.

LOTTO SuperLIGA to innowacyjny projekt zawodowej ligi tenisa, której premierowa edycja wystartowała w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. W pierwszej edycji po krajowy tytuł sięgnął BKT Advantage Bielsko-Biała, a pozostałe miejsca na podium uzupełnili CKT Grodzisk Mazowiecki oraz WKT Mera Warszawa. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło ponad 100 profesjonalnych zawodników, z czego blisko 1/3 zaliczyła w zeszłym sezonie przynajmniej jeden występ w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema.

Sezon zasadniczy składać się będzie z siedmiu kolejek. Wyłonią one cztery najlepsze zespoły, które w grudniu powalczą o krajowy tytuł podczas turnieju FINAL FOUR.  W tym roku w LOTTO SuperLIDZE powalczą dwa zespoły ze stolicy Wielkopolski – AZS Poznań i beniaminek WKS Grunwald Poznań.

Pierwsza kolejka odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 maja). Ciężkie zadanie czeka WKS Grunwald Poznań. „Wojskowi” z liderem w osobie Karola Drzewieckiego zagrają z ubiegłorocznym brązowym medalistą WKT Mera Warszawa. W stołecznej ekipie pierwsze skrzypce będą grać świetnie ostatnio dysponowany Daniel Michalski oraz młoda Aleksandra Zuchańska. Wspierać ich będą utytułowani i doświadczeni zawodnicy i zawodniczki – siostry: Agnieszka i Ula Radwańskie czy wybitny deblista Mariusz Fyrstenberg.

Nie mniej ciekawie będzie podczas derbów Wielkopolski. Akademicy z Poznania zmierzą się na wyjeździe z OSAVI Tennis TEAM Kalisz i ciężko jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. W szerokim składzie AZS znalazła się Magda Linette – tegoroczna półfinalistka Australian Open, ale z uwagi na napięty kalendarz turniejów WTA, nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu.

O ostatecznych składach drużyn przekonamy się najpóźniej na dwie godziny przez startem kolejki. Mecz kolejki będzie transmitowany na żywo w Polsat Sport w niedzielę o godz. 12:30, natomiast skróty, podsumowania i analizy znajdą się we wtorkowym Magazynie LOTTO SuperLIGI w tej samej stacji.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea oraz Kanga. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o LOTTO SuperLIGA znajduje się na oficjalnej stronie projektu: https://sliga.org/ .

Składy:

WKS Grunwald Poznań: Bandurowska Xenia, Feistel Gina, Pietrzyńska Ada, Pieczyńska Sonia, Jankowska Martyna, Zając Marta, Protasova Anastasiia, Szajrych Jasza, Wargocki Michał, Kapaś Andrzej, Drzewiecki Karol, Gąsiorek Hubert, Selwesiuk Bartosz, Orlikowski Aleksander, Nispoń Michał.

AZS Poznań: Linette Magda, Hertel Anna, Rutkowska Wiktoria, Krygier Zuzanna, Pająk Justyna, Paszun Amelia, Zagórska Sylwia, Michocki Przemysław, Zgoła Borys, Zgoła Goran, Lange Mateusz, Kowal Mikołaj, Lorenz Maciej, Taczała Dawid, Smoła Maciej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*