Puchar Świata w kajakach za tydzień w Poznaniu

Informacja prasowa tekst Maciej Młodzik , zdjęcie archiwalne

Już za tydzień (26 – 28 maja) na tor regatowy Malta w Poznaniu zjedzie się czołówka kajakarzy z całego świata, m.in. mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata. Podczas rozgrywanego w stolicy Wielkopolski Pucharu Świata wśród 39 reprezentacji narodowych nie zabraknie oczywiście polskich zawodników z medalistkami olimpijskimi na czele. Podczas zeszłorocznego Pucharu Świata biało-czerwoni aż szesnaście razy stawali na podium w tym cztery razy na najwyższym jego stopniu. Jak będzie w tym roku?

Ten rok będzie niezwykle ważny dla naszych zawodników ponieważ podczas rozgrywanych w niemieckim Duisburgu Mistrzostw Świata (23-27 sierpnia) oprócz medali będą walczyli również o kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Dlatego start w Poznaniu będzie świetną okazją do sprawdzenia formy.

W Pucharze Świata w Poznaniu wezmą udział zawodnicy z 39 federacji kajakowych: Argentyny, Australii, Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Egiptu, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Hong-Kong, Irlandii, Izraela, Japonii, Kolumbii, Korei, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Nowa Zelandia, Południowej Afryki, Portugalii, Rumunii, Singapuru, Słowenii, Szwajcarii, Słowacji, Szwecji, Taipei, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

Warto przypomnieć, że z zakończonego w niedzielę 14 maja w węgierskim Szeged Pucharu Świata reprezentanci Polski wrócili do kraju z ośmioma medalami i pod względem ich liczby zajęli drugie miejsce w generalnej klasyfikacji. Więcej mieli jedynie Węgrzy, bo 11.

Złoto dla biało-czerwonych wywalczyła Dominika Putto, która triumfowała w konkurencji K1 na 200 metrów. Srebro i brąz w K1 na 1000 metrów zdobywały odpowiednio Justyna Iskrzycka i Anna Puławska. W niedzielę z kolei po srebro na olimpijskim dystansie K2 500 metrów wywalczyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. Po dwa medale sięgnęli również polscy kanadyjkarze, Aleksander Kitewski i Norman Zezula wywalczyli srebro w biegu C2 na 500 metrów. Do tego w finale C2 Mix na 500 metrów jako drudzy do mety dopłynęli Julia Walczak i Norman Zezula. Komplet krążków dla Polaków uzupełnił Wiktor Glazunow, który na wyścigu C1 na 1000 metrów dopłynął jako trzeci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*