Nowa hala w Poznaniu

“Olimpia” to rządowy program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Właśnie ogłoszono listę beneficjentów tego projektu. Jedna z takich hal powstanie w Poznaniu.

W ramach programu Olimpia przyznano dofinansowanie na powstanie 360 przyszkolnych obiektów w całej Polsce, w tym 28 w Wielkopolsce. W Poznaniu taki obiekt wybudowany zostanie na terenie Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego.

“W budżecie Miasta Poznania zarezerwowano na ten cel 3 miliony złotych oraz 400 tysięcy na projekt budowlany. teraz, dzięki współpracy Wydziału Sportu, POSiR-u, Wydziału Oświaty, Klubu i naszej szkoły, otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu i Turystyki prawie 2,5 miliona złotych w ramach programu Olimpia.” – mówi z radością Tomasz Woźniak, dyrektor ZS nr 8.

W zespole szkolnych przy ul. Jarochowskiego jest m.in. Szkoła Mistrzostwa Sportowego, zapotrzebowanie na miejsca do treningów i zajęć Wychowania Fizycznego jest więc bardzo duże. Jest wiele klas o profilach sportowych, dlatego powstanie hali rozwiąże wiele problemów lokalizacyjnych. Szkoła posiada już jeden, podobny obiekt, w którym skoki na trampolinie i na ścieżce, codziennie trenuje kilkaset dzieci.

Budowa hali rozwiąże też inny problem.

“W tej hali “swój dom” będzie miała poznańska Akademia Judo, która musi opuścić miejsce, w którym była dotychczas, czyli obiekt przy ul. Taborowej. Tam ma powstać nowy basen, którego w dzielnicy Łazarz bardzo brakuje. Dlatego bardzo się cieszymy, że przy naszej pomocy udało się pozyskać środki z ministerstwa” – mówi Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania, członek Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta.

Teraz, pomysłodawcy tego pomysłu liczą na sprawne działanie urzędników, bo zgodnie z regulaminem programu Olimpia, hala musi powstać do końca 2024 roku.

“Jesteśmy w gotowości. Kontynuujemy prace m.in. projektowe. Mamy wsparcie władz Miasta, Wydziału Sportu, Wydziału Oświaty,. To musi się udać” – mówi Tomasz Woźniak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*