Mistrz znów przegrał w Poznaniu. W Hokej Superlidze coraz ciekawiej

Autor: | Zdjęcie: Marcin Wieruszewski/AZS Politechnika FB

Mistrz znów przegrał w Poznaniu. W Hokej Superlidze coraz ciekawiej - Zdjęcie główne

foto Marcin Wieruszewski/AZS Politechnika FB

Hokej na trawie Z każdą kolejką spotkań w Hokej Superlidze jest ciekawiej i nie sposób wskazać cztery zespoły, które zagrają o medale. AZS Politechnika pokonał mistrza Polski, komplet punktów zdobyły także drużyny Warty i AZS-u AWF-u. Pierwszej porażki na wiosnę doznał poznański Grunwald.

Broniący tytułu mistrza Polski hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń kolejny raz wyjechali z Poznania bez punktów. Dwa tygodnie temu przegrali z Grunwaldem, w sobotę ulegli AZS-owi Politechnice Poznańskiej 2:4 i ich przewaga nad drugą w tabeli Stellą Gniezno stopniała do zaledwie jednego punktu. Spotkanie było nie tylko najciekawszym wydarzeniem 11. kolejki spotkań Hokej Superligi, ale także najlepszym z dotychczasowych rozegranych wiosną. Gospodarze po 23 minutach wygrywali już 3:0 po dwóch trafieniach Michała Dydymskiego (pierwszy gol już w pierwszej minucie) i bramce Karola Gumnego. Torunianie do końca walczyli o korzystny wynik. W drugiej połowie gola zdobył doświadczony Krystian Makowski, ale sytuację uspokoił Jakub Hołosyniuk (było 4:1). Na 2:4 trafienie zaliczył Filip Sobczak, jednak ostatecznie komplet punktów pozostał w Poznaniu.

To był bardzo trudny mecz. Bardzo dobrze go rozpoczęliśmy, ale wiadomo, że trzeba grać całe 60 minut. Cały czas trzeba było utrzymać koncentrację. Rywale w drugiej połowie zagrali lepiej, ale my potrafiliśmy na to odpowiedzieć

- powiedział Mateusz Stotko, kapitan AZS-u Politechniki.

Miejsce w play off mamy zapewnione, celujemy w obrone tytułu mistrza Polski i najważniejsze, by z formą wycelować na te najważniejsze mecze

- skomentował Maciej Zielińaki, trener Pomorzanina.

Potknięcie Pomorzanina wykorzystała Stella Gniezno, która pokonała u siebie Grunwald Poznań 3:2. Dzięki wygranej gnieźnianie zniwelowały straty do torunian do jednego punktu, a Wojskowi spadli w tabeli poza podium. Była to ich pierwsza porażka tej wiosny. Poznaniacy dzięki golom niezawodnego Damiana Jarzembowskiego dwukrotnie doprowadzili do remisu, ale lider Stelli Maciej Wejerowski, golem w 38 minucie zapewnił zespołowi wygraną 3:2.

Swoje mecze wygrały Warta i AZS AWF i dołączyły do czołówki walczącej o awans do rundy play off.

Każdy z każdym może wygrać, więc staramy się koncentrować na najbliższym spotkaniu. Z każdym meczem chcemy grać lepiej i walczymy o awans do play off. Wszystko jest jeszcze możliwe

- przyznał Patryk Pawlak z AZS-u AWF-u Poznań.

Sytuacja w Hokej Superlidze jest niezwykle ciekawa. Lidera z szóstą drużyną w tabeli dzieli zaledwie 5 punktów. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko trzy kolejki.