Lech Poznań UAM na piątkę. Pogrom we Wrocławiu

Autor: | Zdjęcie: Facebook / Lech Poznań UAM

Lech Poznań UAM na piątkę. Pogrom we Wrocławiu - Zdjęcie główne

foto Facebook / Lech Poznań UAM

Piłka nożna Nie zwalniają tempa piłkarki ze stolicy Wielkopolski. W 17. serii spotkań Orlen 1. Ligi Lech Poznań UAM pokonał w delegacji Ślęzę Wrocław 5:0, po raz szósty z rzędu dopisując do swojego dorobku trzy punkty.

Tegoroczna dyspozycja lechitek budzi niemały szacunek. Do niedzielnego meczu zawodniczki Alicji Zając przystąpiły jako drużyna, która w 2024 roku nie doświadczyła gorzkiego smaku porażki. Lech wygrywał kolejno z Legionistkami Warszawa (1:0), Bielawianką Bielawa (1:0), TKKF Checzem Gdynia (2:1), KKP Bydgoszcz (2:0) oraz Sportową Czwórką Radom (2:0). Warto podkreslić, że ich rywalki z Wrocławia także były niepokonane w rundzie wiosennej, co zwiastowało niemałe emocje.

O błyskawiczne otwarcie meczu pokusiła się Alicja Piechocka. Lechitka pokonała bramkarkę gospodarzy już w 10. minucie i – jak się później okazało – było to jedyne trafienie w pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron długo przyszło kibicom czekać na kolejne bramki, ale gdy Lech trafił już do siatki, to worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W 79. minucie premierowego gola dla Kolejorza strzeliła Marika Purgacz. Po siedmiu minutach z bramki na 3:0 mogła cieszyć się Maja Kuleczka. Młodzieżowa reprezentantka Polski wykorzystała rzut karny. Taki rezultat nie zadawalał w pełni nakręconych lechitek, które w doliczonym czasie gry dwukrotnie znalazły sposób na sforsowanie obrony Ślęzy. W ciągu dwóch minut na listę strzelczyń wpisały się Dominika Kubka i Klaudia Wojtkowiak, a po chwili sędziowie zakończyli mecz. Ostateczny rezultat – 5:0 dla gości z Poznania.

Szósta wygrana w tym roku pozwoliła zespołowi Alicji Zając wskoczyć na ligowe podium (źródło: 90minut.pl)

Przed Lechem UAM kolejne istotne starcie. W sobotę, w samo południe, zagrają u siebie ze Skrą Częstochowa. Hit kolejki zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Zagajnikowej 9.