Futsaliści Wiary Lecha rozbili rywala i kończą rok na pozycji lidera

Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

Futsaliści Wiary Lecha rozbili rywala i kończą rok na pozycji lidera - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl

Futsal Futsaliści Wiary Lecha idą, jak burza. W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością rozbili Factory Futsal Powiat Pilski Piła. Rok kończą na pozycji lidera i mówią głośno: "Walczymy o awans".

Futsaliści Wiary Lecha Poznań, liderzy tabeli drugiej ligi (Makroregion II) w starciu z Factory Futsal Powiat Pilski Piła byli zdecydowanym faworytem. Rywale nie wygrali w tym sezonie jeszcze żadnego meczu. Różnicę w grze było widać na parkiecie, i to już od pierwszych minut. Po kwadransie gry Wiara Lecha, po golach: Mateusza Gajewskiego, Łukasza Pieczyńskiego, Jacka Sandera i Jana Martina prowadziła 5:0, a do przerwy 6:0.

Bardzo źle rozpoczęliśmy to spotkanie. Potem było sporo indywidualnych błędów, łatwych strat i w efekcie straty do Wiary były bardzo duże. Kompletnie nie wyszła nam ta pierwsza część spotkania

- przyznał Wojciech Karolewski z Factory Futsal Powiat Pilski Piła.

W drugiej połowie zespół z Piły zagrał zdecydowanie lepiej i bardziej postawił się poznaniakom, którzy z kolei, wysoko prowadząc, trochę stracili koncentrację. Gdyby wykorzystali choćby połowę dogodnych sytuacji bramkowych, na tablicy wyników widniałby dwucyfrowy wynik. Ostatnie dwie minuty znów należały do Kolejorza, który wykorzystał grę rywali z wycofanym bramkarzem. Jacek Sander, Łukasz Trałka i Robert Świtoń ustalili wynik na 9:0.

Chociaż rywal z dołu tabeli, to byliśmy przygotowani na trudne spotkanie. Plan był taki, aby od samego początku mocno zacząć i to się udało. Było potem trochę rozluźnienia, ale mieliśmy mecz pod kontrolą przez całe 40 minut. Bardzo nas cieszy to zwycięstwo. Kończymy ten rok na pozycji lidera, więc wszystko idzie zgodnie z planem

- mówił Dariusz Pieczyński, grający trener Wiary Lecha Poznań.

Zapytany o całą rundę i cel na ten sezon, odpowiedział bez wahania:

Runda bardzo udana. Oczywiście były odrobinę słabsze momenty w grze, ale jestem bardzo zadowolony. Nasz cel? Chcemy awansować. Mamy doświadczony zespół, który budowaliśmy z zamiarem walki o awans do pierwszej ligi.

Wiara Lecha Poznań zakończyła pierwszą rundę zmagań na pozycji lidera, z bilansem sześciu zwycięstw i jednej porażki. Zespół z Piły zamyka ligową tabelę i kończy rok bez wygranej.