Mistrz Polski zbyt silny. AZS UAM Poznań z domową porażką WIDEO

Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Mistrz Polski zbyt silny. AZS UAM Poznań z domową porażką WIDEO - Zdjęcie główne

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Futsal W środowy wieczór futsalistki AZS-u UAM-u Poznań uległy Rekordowi Bielsko-Biała w meczu 8. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet. Dla podopiecznych Wojciecha Weissa i Violetty Biegańskiej była to czwarta porażka w bieżącym sezonie.

To bardzo trudny tydzień. Czekają nas dwa ligowe mecze z wymagającymi rywalami, czyli mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała, oraz jednym z kandydatów do medalu, ROW-em Rybnik. Nie zapominajmy o czwartkowym spotkaniu akademickich mistrzostw naszego województwa. Część dziewczyn ma też za sobą trzydniowy maraton podczas młodzieżowych mistrzostw U19, z których powróciły ze złotem. To zmęczenie może być widoczne, ale mamy nadzieję zakończyć ten okres z jak największą zdobyczą punktową

– zapowiadał w rozmowie z klubowymi mediami trener poznanianek, Wojciech Weiss.

Faktycznie, środowe starcie z Rekordem Bielsko-Biała było dla UAM-u trudną przeprawą. Do 7. minuty w hali przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy do siatki gospodarzy trafiła Katarzyna Moskała, wyprowadzając przyjezdne na prowadzenie. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0 w 10. minucie spotkania, a niespełna pięć minut później było już 3:0 za sprawą trafienia Wiktorii Pietrzyk. Z takim wynikiem oba zespoły udały się na przerwę.

Po zmianie stron Akademiczki z Poznania próbowały atakować, wykorzystując chociażby manewr wysoko ustawionej bramkarki. Nie przyniosło to jednak zadowalających rezultatów w postaci bramek – często brakowało finalizacji w ostatniej fazie ataku. Co nie udało się Wielkopolankom, wyszło Rekordowi. W 27. minucie wynik na 4:0 ustaliła Julia Szostak i zespół z Bielska-Białej mógł cieszyć się z szóstej wygranej w sezonie.

Zachęcamy do wysłuchania krótkiej rozmowy z bramkarką AZS-u UAM-u Poznań, Dominiką Dewicką.

W niedzielę siódme w tabeli poznanianki powalczą o ligowe punkty z szóstym w stawce ROW-em Rybnik. Spotkanie przy Zagajnikowej rozpocznie się o godzinie 18:00.