Święta w dobrych nastrojach. Futsalistki AZS-u UAM z efektowną wygraną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Klaudia Golasz/Rolnik Głogówek

Święta w dobrych nastrojach. Futsalistki AZS-u UAM z efektowną wygraną - Zdjęcie główne

foto Klaudia Golasz/Rolnik Głogówek

Futsal  To było dobre zakończenie roku w wykonaniu poznańskich futsalistek. Drużyna prowadzona przez duet trenerski Wojciech Weiss – Violetta Biegańska pokonała na wyjeździe Rolnika Głogówek 4:0.

Hala w Głogówku, w której było rozgrywane sobotnie spotkanie, może dobrze kojarzyć się poznańskim kibicom, wszak to właśnie tam na początku grudnia drużyna UAM-u do lat 19 wywalczyła mistrzostwo Polski. W ostatnim przedświątecznym meczu udało się podtrzymać te skojarzenia i dopisać do ligowego konta kolejną wygraną.

Poznański zespół pojechał na wyjazd wzmocniony wracającą do występów na parkiecie Klaudią Wojtkowiak, która w obecnym sezonie skupia się głównie na występach w Lechu Poznań UAM. Pierwszego gola w spotkaniu zdobyła jednak inna piłkarka występująca w tym klubie w Orlen 1. Lidze, czyli Paula Fronczak. Dzięki temu trafieniu to przyjezdne schodziły na przerwę ze skromną zaliczką. Druga część spotkania była już popisem poznańskich futsalistek. Dwukrotnie do siatki Rolnika trafiła Patrycja Małyszka, najpierw w 24., a później w 34. minucie. W tym momencie gospodynie były już zmuszone do zmasowanych ataków jeśli chciały liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktową. Wykorzystała to w końcówce bramkarka poznanianek, Dominika Dewicka, która przypieczętowała wysoką wygraną.

Jechałyśmy na mecz w dobrych humorach i z nastawieniem na zdobycie kompletu punktów. Wspierały nas dziś Zuza Sawicka i Klaudia Wojtkowiak co na pewno wpłynęło no jakość i spokój w naszej drużynie. Prowadziłyśmy grę i miałyśmy swoje okazje, które w końcu udało się wykorzystać. Fajny wynik i to też dobry prognostyk na przyszłość, bo w końcu zagrałyśmy na zero z tyłu

– podsumowała spotkanie kapitan UAM-u, Paula Fronczak.

Dla Dominiki Dewickiej zdobywanie bramek nie jest czymś wyjątkowym, co udowodniła chociażby podczas Igrzysk Europejskich, gdy reprezentowała nasz kraj w turnieju beach soccera. Bramka z sobotniego meczu nie była więc wyjątkiem.

Rozegranie z autu, także dobre podanie, ona ładnie przyjęła, uderzyła i weszło

tak to trafienie podsumowuje Fronczak.

Poznanianki przerwę świąteczno-noworoczną spędzą w środku tabeli z 14 punktami na koncie. Strata do podium wynosi tylko dwa „oczka”, jednak należy brać pod uwagę fakt, że to UAM ma rozegranych więcej spotkań od bezpośrednich rywali.

LUKS Rolnik Głogówek – AZS UAM Poznań 0:4 (0:1)

Bramki: 13’ Paula Fronczak, 24’ 34’ Patrycja Małyszka, 38’ Dominika Dewicka