Udany mecz AZS-u UAM-u Poznań. Pogrom w Małopolsce

Autor: | Zdjęcie: fot. Radosław Jurga / RaJu photography

Udany mecz AZS-u UAM-u Poznań. Pogrom w Małopolsce - Zdjęcie główne

Archiwum | foto fot. Radosław Jurga / RaJu photography

Futsal Futsalistki AZS-u UAM-u Poznań miło będą wspominać kończący się weekend. Zespół dowodzony przez Wojciecha Weissa i Violettę Biegańską pokonał Wierzbowiankę Wierzbno 5:0 i przesunął się na 7. miejsce w tabeli Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Aktualne rozgrywki są dla drużyny z Poznania bardzo trudne. Część zawodniczek łączących dotąd grę na trawie i w hali zdecydowało się sfokusować wyłącznie na tym pierwszym zadaniu, przez co sztab AZS-u UAM-u musiał skupić się na przebudowie składu. Do niedawna zespoły rywalizowały w dwóch grupach – północnej i południowej. Najlepsze drużyny z różnych części Polski spotykały się ze sobą dopiero w play-offach. Od tego roku jedenaście topowych ekip walczy o punkty w ramach jednej zunifikowanej ligi, a to sprawia, że od samego startu poprzeczka zawieszona jest niezwykle wysoko. Przekonał się o tym odmłodzony UAM, który po sześciu rozegranych meczach miał na koncie zaledwie pięć punktów. Niedzielny rywal Akademiczek radził sobie gorzej, bo uzbierał tylko jedno oczko. Poznanianki były zatem faworytem.

Mecz w hali sportowej w Koniuszy nie zaczął się zgodnie z oczekiwaniami AZS-u. Przez pierwszych kilka minut na boisku panował w dużej mierze chaos. Później do głosu doszedł UAM, który do przerwy zdołał zbudować przewagę dwóch trafień (2:0). Po kilkunastu minutach odpoczynku Wielkopolanki poszły za ciosem, co przełożyło się na kolejne gole. Wierzbowianka nie składała broni, ale zabrakło jej jakości i finalnie musiała uznać wyższość AZS-u, z którym przegrała 0:5.

Po nerwowym początku i bardzo wyrównanym meczu do piątej, może siódmej minuty, zdołaliśmy przejąć inicjatywę i kontrolować grę. Myślę, że jest to zasłużone zwycięstwo. Mogło być troszeczkę wyższe, ale czapki z głów przed zespołem z Wierzbna, który nie poddawał się przez cały mecz i walczył od startu do końca

– powiedział w rozmowie ze Sportowym Poznaniem trener AZS-u UAM-u Poznań, Wojciech Weiss.

Na uwagę zasługuje postawa Patrycji Małyszki, która w niedzielę popisała się hat-trickiem. Po golu dołożyły Alicja Grzybowska i... jedna z gospodyń, która skierowała piłkę do własnej siatki.

Świetny mecz Patrycji Małyszki, zdobywczyni trzech bramek, ale generalnie jako cały zespół zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, konsekwentnie. To dało nam trzy punkty, których bardzo potrzebujemy. Celem było dzisiaj wygrać, to się udało i dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni

– dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Wygrana z Wierzbowianką pozwoliła poznaniankom przeskoczyć w tabeli Wandę Kraków (źródło: futsal-polska.pl)

Kolejne emocje z udziałem AZS-u UAM-u Poznań już za dwa tygodnie. W hali przy ul. Zagajnikowej 9 zespół Wojciecha Weissa i Violetty Biegańskiej zagra z TS-em ROW-em Rybnik.